Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Akcija „ Vaikai ir saugus eismas keliuose“ (0)

2015-05-12 14:26 | Airinas Jermolajevas

DSC02516Kiekvieną dieną visame pasaulyje keliuose žūsta arba yra sužalojami  tūkstančiai vaikų. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis 2014 m. Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 24 nepilnamečiai: 14 berniukų ir 10 mergaičių, sužeisti 669 nepilnamečiai.

2010 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu 2011–2020 m. oficialiai buvo paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos Saugaus eismo dekada, kuri formaliai prasidėjo 2011 m. gegužės mėnesį. Dekados vizija yra saugus judėjimas visiems, kurie naudojasi pasaulio keliais.  Numatoma, kad jei nebus imamasi veiksmų, dabartinis žūčių pasaulio keliuose skaičius – 1,3 mln. – 2020 m. gali išaugti iki 1,9 mln. Dekados tikslas yra stabilizuoti ir sumažinti šių mirčių skaičių  visame pasaulyje.

DSC02539

Šių metų renginys – JT Generalinės Asamblėjos iniciatyva paskelbta Trečioji Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitė, kuri vyks  2015 m. gegužės 4 – 10 dienomis. Jos tema – vaikai ir saugus eismas keliuose. Šios kampanijos metu yra renkami parašai  Vaikų deklaracijai dėl saugos keliuose palaikyti, kurie bus perduoti pasaulio lyderiams.

DSC02492

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigomis, prisidėjo prie šios iniciatyvos ir surinko 2233 parašus. V.Petkaus pagrindinės mokyklos moksleivės Monika Bytautaitė ir Ernesta Miniotaitė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Galinaitienė surinktus parašus perdavė Merui Algirdui Griciui. Tokiu būdu skatiname savivaldybę atkreipti dėmesį į vietos vaikų saugos keliuose problemą, rengiant strateginius veiklos planus.

Vaikų deklaracijos su parašais perduotos  akcijos iniciatoriams: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai bei  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui, kurie  jas perduos pasaulio lyderiams.

DSC02522

Citata iš Vaikų deklaracijos: „Mes esame tik vaikai ir mūsų balso ne visada klausomasi. Todėl mums reikia Jūsų pagalbos imantis veiksmų. Jei Jūs dabar suteiksite saugius kelius, mes galėsime parodyti gerą pavyzdį ateities kartoms.

 

Prašome: išgirskite ir veikite. Saugokite vaikų gyvybes.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems akcijoje!

DSC02526 DSC02527 DSC02529 DSC02530 DSC02532

 

 

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė

Nuotraukos – Airino Jermolajevo

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.