Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Vykdydami akciją „diena be automobilio“ pagerbėme ir žuvusiuosius kelyje (0)

2014-09-30 21:27 | Arvydas Nekrošius

Šiluva

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m., o 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių buvo ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Šią dieną siekdami atkreipti visuomenės dėmesį ne tiek į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, nes tai kaimo vietovėse nėra taip aktualu, bet į ne mažesnę problemą, tokią kaip eismo saugumas, nes Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse, akciją surengė ir Šiluvos seniūnijos bendruomenės. Taigi nuo keturių seniūnijos bendruomenių namų grupelės dviratininkų, pasipuošusių liemenėmis patraukė Šiluvos seniūnijos takais takeliais atkreipdami daugelio dėmesį. Ir jei važiuojant nuošalesnėmis vietovėmis nesutikome dviratininkų be dviratininkams privalomų liemenių, tai Šiluvos miestelyje tokių sutikome net du. Gaila tik, kad paklausus kodėl jų nedėvi nesustojo, o nusišypsoję nuvažiavo, nesuteikę mums galimybės jas padovanoti.

Šiluva

Šiluva

Netrukus po dienos be automobilio – rugsėjo 27-ąją minime keliaujančiųjų ir transporto priemonių vairuotojų, žuvusiųjų eismo įvykiuose dieną. Šiai dienai atminti kiekviena bendruomenė žuvusiųjų garbei atminti uždegė žvakutes. Keliavimas yra viena iš mūsų bendravimo formų dėl to dažnai reikia apmąstyti ir savyje ugdyti tokias dvasines ir moralines savybes, kaip eismo taisyklių laikymasis, eismo dalyvių tarpusavio mandagus bendravimas, geranoriškumas bei daugelį kitų dorybių, nes kiekvienas tiek suaugusysis, tiek vaikas turi jausti atsakomybę dėl netinkamo elgesio kelyje ir galimų skaudžių padarinių. Kaip šiluviškiai norime priminti, kad visus keliaujančiuosius ir vairuotojus globoja Šv. Kristoforas. 2007 metais Vatikane Katalikų bažnyčios paskelbtame dokumente „Sielovadinės gairės esantiems kelyje“ išdėstytos kultūringo, saugaus ir žmoniško elgesio kelyje tiesos. Taigi tik visų bendras susitelkimas ir geranoriškumas sustiprins vairuotojų ir pėsčiųjų atsakingumą ir suteiks išmintingumo visada vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, saugiai elgtis kelyje.

Šiluva

Bendruomenės pirmininkė Violeta Sinušienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.