Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

VTEK šiandien priėmė šiuos sprendimus: (0)

2018-04-18 17:23 | Gitana Martinavičienė

Buvusi sveikatos apsaugos viceministrė A. Bilotienė-Motiejūnienė pažeidė įstatymą

Buvusi sveikatos apsaugos viceministrė A. Bilotienė-Motiejūnienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tyrimas atliktas Seimo nario Kazio Starkevičiaus pranešimo pagrindu. Tiriant nustatyta, kad, eidama viceministrės pareigas, A. Bilotienė-Motiejūnienė sprendė su kita savo darboviete – VšĮ Vilniaus universiteto Santaros klinikomis – susijusius klausimus. Tyrimo metu surinkti dokumentai rodo, kad iš Santaros klinikų gautus raštus viceministrė ne kartą rezoliucijomis pavedė nagrinėti Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojams arba ministerijai pavaldžioms įstaigoms. O nusišalinimą pateikė tik praėjus pusmečiui nuo viceministrės įgaliojimų gavimo pradžios, nors per tą laiką ne kartą sprendė su Santaros klinikomis susijusius klausimus.

Atkreiptinas dėmesys, kad A. Bilotienės-Motiejūnienės darbo santykiai su Santaros klinikomis nebuvo nutrūkę. 2017 m. kovą klinikų direktoriaus įsakymu jai tik leista laikinai neatvykti į darbą. 2017 m. gruodį, nustojusi eiti viceministrės pareigas, ji sugrįžo dirbti į Santaros klinikas. VTEK vertinimu, leidimas neatvykti į darbą suponuoja tik darbo užmokesčio nemokėjimą tam tikru periodu, tačiau darbo sutartis tarp A. Bilotienės-Motiejūnienės ir Santaros klinikų nebuvo nutraukta. Tai įrodo ir faktas, kad 2017 gruodį, nutrūkus viceministrės pareigoms, ji Santaros klinikose, jos pačios prašymu, buvo perkelta iš direktorės valdymui pareigų į direktorės valdymui pavaduotojos organizaciniam darbui pareigas. Darbovietė yra laikytina asmens privačiu interesu, todėl, VTEK nuomone, A. Bilotienė-Motiejūnienė negalėjo išlikti objektyvi, spręsdama su Santaros klinikomis susijusius klausimus.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nuomone, asmens pareiga nusišalinti neturėtų būti suprantama pernelyg siaurai, o sprendimo priėmimas neturėtų būti suprantamas tik kaip galutinio sprendimo priėmimas.

 

Valstybinių miškų urėdijos valdybos narys Mantas Šukevičius pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ valdybos narys Mantas Šukevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (5 straipsnio 1 dalis).

Taip pat VTEK rekomenduoja Aplinkos ministerijai ir VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ direktoriui užtikrinti, kad naujai skiriami valdybos nariai būtų nedelsiant informuojami apie pareigą deklaruoti privačius interesus.

Tiriant nustatyta, kad M. Šukevičius minėtosios įmonės valdybos nariu tapo pernai gruodį, kai į šias pareigas jį paskyrė aplinkos ministras. Vadovaujantis VPIDVTĮ, šiuo atveju privačių interesų deklaraciją M. Šukavičius privalėjo pateikti iki šių metų vasario 1 d., tačiau tai padarė pavėluotai – tik tada, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl jo elgesio.

Šįmet sausį įsigaliojo VPIDVTĮ pataisos, išplėtusios privačius interesus deklaruojančių asmenų ratą. Deklaracijas nuo šiol privalu teikti ir valstybės bei savivaldybių įmonių valdybų nariams, akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių stebėtojų tarybų ir valdybų nariams, jei bendrovių akcijos, suteikiančios daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei. Deklaruoti jie turėjo iki šių metų vasario 1 d., jei pareigas pradėjo eiti anksčiau, o šiemet pareigas pradedantys eiti asmenys turi deklaruoti per 30 kalendorinių dienų. Šių asmenų privačių interesų deklaracijų duomenys yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje.

Tyrimą VTEK atliko savo inciatyva, remdamasi žurnalistės paklausimu.

 

– Nedeklaruodamas narystės asociacijoje Visagino politikas S. Kotovas pažeidė įstatymo reikalavimus, dėl kitų nuostatų tyrimas nutrauktas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Visagino savivaldybės tarybos narys Sergejus Kotovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

Tiriant nustatyta, kad 2005 m. S. Kotovas tapo Visagino sporto klubo „Naks“ steigėju bei nariu ir juo yra iki šiol. 2011 m. balandį jis tapo Visagino savivaldybės tarybos nariu, taigi per mėnesį nuo šių pareigų pradžios narystę klube „Naks“ jis privalėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje, tačiau to nepadarė.

VTEK taip pat nusprendė nutraukti tyrimą dėl atsiųstame pranešime minėtų aplinkybių, jog 2017 m. gruodį S. Kotovas dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant dėl mokesčio sumažinimo pensininkams, neįgaliesiems bei asociacijų mokyklinio amžiaus vaikų grupėms naudojimuisi BĮ „Visagino rekreacijos paslaugų centras“ (VRPC) salėmis ir baseinais. VTEK neturi duomenų, leidžiančių tvirtinti, kad šio sprendimo rengimas, pristatymas savivaldybės tarybai ir balsavimas už jį S.Kotovui sukėlė tiesioginį ir akivaizdų interesų konfliktą. Taip pat VTEK nenustatė, kad Visagino sporto klubas „Naks“ būtų atlygintinai naudojęsis VRPC priklausančiomis patalpomis, kurios buvo minimos savivaldybės tarybos sprendime, ir taip siekęs sutaupyti savo lėšų.

 

– Lobistu registruoti Julių Pagojų

MB „Conversio“ direktorius Julius Pagojus įrašytas į šalyje registruotų lobistų sąrašą. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), išnagrinėjusi J. Pagojaus prašymą ir vadovaudamasi Lobistinės veiklos įstatymu.

Šiuo metu šalyje įregistruoti 62 lobistai. Pernai įsigaliojo nauja Lobistinės veiklos įstatymo redakcija. Pagal ją, lobistais gali būti tik fiziniai asmenys, o šia veikla neturi teisės užsiimti į lobistų sąrašą neįrašyti asmenys. Teikti prašymą įregistruoti lobistą gali ir juridiniai asmenys.

Lobistine veikla laikomi fizinio asmens veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai. Savo vykdomą veiklą lobistai privalo deklaruoti ne vėliau kaip per septynias dienas elektroninėmis priemonėmis adresu www.lobistai.lt. Jų teikiamos deklaracijos yra viešos.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų, ją įstatymo nustatyta tvarka kontroliuoja VTEK.

 

– Tirti Seimo nario Artūro Skardžiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas žurnalistės atsiųsto pranešimo ir žiniasklaidoje skelbtos informacijos pagrindu (2018-04-12 portalo „15min“ publikacija „Įdomūs R. Karbausko kaimynai: prie Meilės įlankos žemę valdo A. Skardžiaus žmona, kyla abejonių dėl sandorių deklaravimo“ ir 2018-04-13 – „Po 15min publikacijos apie neatskleistus sandorius prie Meilės įlankos A. Skardžius papildė deklaraciją“). Bus tiriamos aplinkybės, kai A. Skardžius galbūt nedeklaravo arba pavėluotai deklaravo 2017 m. sudarytus sandorius.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

VTEK informacija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.