Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

TAU nariai Žemaičių Kalvarijoje (0)

2014-07-08 11:04 | Airinas Jermolajevas

DSC02248Liepos 2 – 13 dienomis Žemaičių Kalvarijoje kasmet vyksta atlaidai. Apie tai žinojo daugelis Trečiojo amžiaus universiteto dalyvių, kiti šiuose atlaiduose lankęsi gerokai anksčiau, todėl dauguma turėjo norą kada nors ten nuvykti.

Tokia svajonė išsipildė liepos 2 dieną, kai 50 Trečiojo amžiaus universiteto narių-klausytojų pasiryžo leistis į kelionę ir asmeniškai pajusti Žemaičių Kalvarijos atlaidų dvasią.

Dviejų valandų kelias neprailgo, nes grožėjomės Raseinių ir kaimyninių rajonų gamta, dalyvavome tradicinėje kelionės loterijoje.
Žemaičių Kalvarijoje mus pasitiko kunigas Andriejus Sabaliauskas. Jis papasakojo Žemaičių Kalvarijos miestelio ir atlaidų istoriją, pateikė palyginimų su kitomis vietovėmis, pasidalijo įspūdžiais iš savo piligriminių kelionių, pakvietė apsilankyti Bazilikoje, dalyvauti šv. Mišiose ir iškilmingoje procesijoje.

Mes tam ir važiavome, todėl 12 val. noriai dalyvavome šv. Mišiose, kurioms vadovavo J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Liepos 2-oji buvo kunigų, kunigų seminarijų auklėtinių, ministrantų ir vienuolių diena. Jų buvo tikrai daug. O dar pasauliečiai iš visos Lietuvos…
Po sumos dalyvavome tūkstantinėje iškilmingoje procesijoje į Kryžiaus kelio kalnus. Nueita 4,5 km, iš viso – 20 stotelių. Tai nepakartojamas jausmas, kad jį patirtum, reikia sudalyvauti asmeniškai.

Visi kelionės dalyviai palikome auką šv. Mišioms. Buvo pažadėta, kad artimiausiu metu bus aukojamos mišios ir meldžiamasi už Raseinių senjorus.

Visus subūrusi ir kelionei vadovavusi Raseinių r. savivaldybės tarybos narė, Švietimo centro metodininkė Ona Babonienė dėkojo kunigui Andriejui Sabaliauskui, įteikė knygą ,,Raseinių kraštas‘‘ ir kvietė atvykti į Šiluvos atlaidus.

Kunigas Andriejus pasisakė, kad yra mūsų žemietis, kilęs iš Nemakščių. Jis pakvietė mus visus susitikti per Šilines, nes, pasibaigus Žemaičių Kalvarijos atlaidams, jis perkeliamas dirbti į Šiluvos parapiją. Tai mums buvo dar viena maloni naujiena.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.