Susitikimas su regioninio parko gyventojais (0)
Per tūkstantį žmogaus veiklos metų Lietuvos kraštovaizdis iš „gamtinio“ tapo sukultūrintu, pakeistu. Dėl žmogaus veiklos natūralus gamtinis kraštovaizdis dažnai yra naikinamas, keičiamas arba sukuriamas naujas kultūrinis kraštovaizdis, todėl vis mažiau lieka teritorijų, kuriose natūraliai vyktų gamtiniai procesai. Esant tokiai situacijai, būtina išsaugoti teritorijas, kuriose yra mokslui ir kultūrai vertingų objektų. Būtent tokios yra saugomos teritorijos, kurios turi didžiulę ekologinę, socialinę, urbanistinę ir kultūrinę reikšmę. Kas tos saugomos teritorijos, kaip jos atsirado, kokie reikalavimai keliami ten gyvenantiems žmonėms jų atliekamai veiklai ir apskritai kam jos reikalingos?
Lietuva, kaip ir visos civilizuotos valstybės, nuo seno steigia saugomas teritorijas, kuria jų sistemas Mūsų visuomenė vis dar per mažai apie jas žino. Saugomose teritorijose, ypač valstybiniuose parkuose, vietos gyventojams kyla įvairiausių klausimų dėl galimos veiklos organizavimo, dėl apribojimų taikymo, dėl įvairių programų įgyvendinimo ir t.t. Norint išspręsti gyventojams rūpimus klausimus Dubysos regioninio parko specialistai rengia susitikimus su vietos bendruomenių nariams. Šių susitikimų tikslas supažindinti vietos gyventojus, asmenis, turinčius žemės valstybiniame parke su įstatymais, kitais teisės aktais, kurių būtina laikytis gyvenant saugomose teritorijose bei duoti praktinių patarimų dėl konkrečios ūkinės veiklos.
Labiausiai žmonėms rūpi naujų pastatų statyba ir rekonstravimas saugomose teritorijose, infrastruktūros plėtros projektai, saugomoje teritorijoje taikomos pažeidimų prevencijos priemonės. Dubysos regioninio parko gamtinės vertybės – ne tik nacionalinės svarbos, bet ir europinės svarbos saugoma teritorija, kurioje ribojama kai kuri veikla. Tačiau už apribojimus galima gauti Europos Sąjungos paramą pagal Kaimo plėtros programos priemones: „NATURA 2000 išmokos ir išmokos, susijusios su direktyva 2000/60/EB (parama NATURA 2000 vietovėse žemės ūkio plotuose)” ir „NATURA 2000 išmokos (parama NATURA 2000 miškų teritorijose). Susirinkusiesiems buvo išdalintos atmintinės su glausta informacija, kuri gali būti reikalinga vykdant įvairias veiklas saugomose teritorijose. Po susitikimų vyko individualios konsultacijos. Ateityje numatyta palaikyti glaudesnį ryšį su vietos bendruomene, daugiau dėmesio skirti gyventojų informavimui. Dėkojame kaimų bendruomenių pirmininkams už pagalbą organizuojant susitikimus su gyventojais.
Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.
Komentarai (0)
Komentarų nėra
Rašyti komentarą
Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.