Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Susitikimas su Gasparu Aleksa (0)

2014-05-16 16:27 | Arvydas Nekrošius

aleksa prie fotografiju parodos

Kaulakių bibliotekoje vyko susitikimas su gydytoju, poetu, prozininku, dramaturgu Gasparu Aleksa.

Bibliotekoje Gasparas svečiavosi antrą kartą. Prieš pusantrų metų apsilankydamas kartu su žmona – poete, prozininke, vertėja Violeta Šoblinskaite – Aleksa, žadėjo, kad apsilankys dar kartą ir kartu atveš parodą iš savo tolimos kelionės į Šventąją žemę.

Žadėtasis susitikimas įvyko gegužės 2 d. Gasparas atvyko vienas, atveždamas kartu su savimi didelę fotografijų parodą, kurią pavadino „Nesibaigianti kelionė“. Visas fotografijas nesutalpinome, bet didesnė jų dalis sukabinta ir laukia parodos lankytojų.

Gasparas Aleksa atvyko iš gražaus miestelio Veliuonos (Jurbarko r.), įsikūrusio prie visų upių tėvo Nemuno, į kurį sugrįžo po daugelio metų, praleistų sostinėje. Savo gyvenimą Gasparas paskyrė medicinai ir kūrybai. Baigęs Kauno medicinos institutą, dirbo Šakių, Vilniaus medicinos įstaigose chirurgu. Atliko 3 tūkst. sudėtingų operacijų, tokių kaip inkstų persodinimas. 1971 m. asistavo savo chirurgijos mokytojui Vytautui Purliui atliekant pirmąją dirbtinio klubo sąnario operaciją Lietuvoje. Chirurgijos mokė Vilniaus aukštesniosios mokyklos mokinius, skaitė paskaitas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Biomechanikos katedroje.

Nuo 1991 m. G. Aleksos veikla susijusi su neįgaliaisiais. Pradėjęs dirbti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje neįgaliųjų socialinės integracijos skyriaus viršininku, daug metų paskyrė neįgaliesiems. Su bendraminčiais įkūrė žmonių su negalia sąjungą, leidyklą „Joružis“, VŠĮ „Nugalėk save“, žurnalą „Bičiulis“. Už žymų indėlį ir paramą socialinės apsaugos ir darbo sričiai 2013-aisiais apdovanotas Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ženklu „Gerumo žvaigždė“. Stažavosi Kijeve, Maskvoje, JAV, Vokietijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Suomijoje.

Nuo 2001 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Dar studijuodamas Kauno medicinos institute išspausdino pirmuosius eilėraščius. Vėliau eilėraščius keitė medicininė literatūra, drama, romanai, publicistika ir novelės. Iš viso parašyta ir išleista 13 knygų. Už 2012 m. išleistą publicistikos ir novelių knygą „Žiogas žvirblį medžiojo: pakraščių kasdienybė“ rašytojas pelnė Petro Cvirkos literatūrinę premiją.

Susitikimo metu rašytojas papasakojo kelionės įspūdžius, parodė filmuotą medžiagą „Šv. Jono krikštytojo šaltinis“, „Šv. Lozoriaus kapavietėje“. Fotografijų dėka keliavome Šv. Jėzaus pėdomis aplankydami Betliejų, Jėzaus Gimimo baziliką, Jėzaus krikšto vietą Jordano upėje, Šv. Kapo arba Kristaus Prisikėlimo baziliką Jeruzalėje, iki šių dienų išlikusį Alyvų kalną Jeruzalėje ir kitas su Dievo Sūnum susijusias vietas.

Fotografijų parodą „Nesibaigianti kelionė“ dar galima aplankyti iki liepos 1 d. Kaulakių bibliotekoje darbo valandomis.

Zita Gedminienė
Kaulakių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.