Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Sunki knygnešio dalia (0)

2014-03-19 18:15 | Airinas Jermolajevas

  ziurim

…į užeigą užsuka žandaras, ieškodamas knygnešio Jurgio Bielinio. Beklausinėjant įeina elgeta, atsisėdęs kampe ima kalbėti poterius. Žandaras mesteli jam monetą ir elgeta išeina. Sužinojęs, kad čia buvo Bielinis, žandaras puola jį vytis….

egle-greta
Taip prasidėjo knygnešio dienos minėjimas Pryšmančių bibliotekoje. Bibliotekininkė susirinkusiems papasakojo apie sunkią knygnešių dalią, su kokiais pavojais jiems tekdavo susidurti., knygų platintojus ir organizatorius. Eglė ir Greta paskaitė ištraukas apie knygnešių nutikimus, susidūrimus su policija. Žiūrėjome filmą „Knygnešys“ . Bekalbant apie daraktorius ir pirmąsias lietuviškas mokyklas, vyresnieji pasidalino atsiminimais apie savo mokyklas ir mokytojus. Jauniesiems klausytojams tai buvo labai įdomu ir jie klausėsi susidomėję.

O pabaigai bibliotekininkė pacitavo Kristijono Donelaičio žodžius:
Kiekvienam daryti gera
Savo darbu ir žodžiu,
Visad elgtis taip kaip dera,
Ir teisingas būt geidžiu.
Nekerštauti niekada, gyvo padaro gailėti,
Dievą, žmones jo mylėti –
Mano priedermė šventa.

rodymas

Nijolė Salemonavičienė
Pryšmančių filialo vyr. bibliotekininkė

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.