Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

SU RASEINIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ AUKLĖTINIAIS DISKUTUOTA APIE TEISES, PAREIGAS IR ATSAKOMYBĘ (0)

2014-07-11 12:40 | Arvydas Nekrošius

Raseinių globos namaų vaikai

Liepos 9-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės Rasa Jokilaitienė ir Giedrė Deveikienė lankėsi Raseinių vaikų globos namuose.

Susitikimo metu vaikams buvo paaiškinta, jog jie turi ne tik teises, bet ir pareigas, o už netinkamą elgesį yra numatyta ir atsakomybė. Su globos namų vaikais ir auklėtojomis buvo diskutuota apie dažniausiai vaikų tarpe pasitaikančius netinkamo elgesio pavyzdžius: rūkymą, alkoholio vartojimą, mokyklos nelankymą, chuliganizmą, šiukšlinimą, bandoma išsiaiškinti tokio elgesio priežastis. Klausytojai buvo supažindinti su administracine atsakomybe, kuri taikoma nepilnamečiams už administracinius teisės pažeidimus, vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymu. Paaiškinta, kokiais atvejais, koreguojant vaiko elgesį, jis gali būti taikomas. Su vaikais taip pat kalbėta apie tarp nepilnamečių pasitaikančias vagystes ir smurtą. Jie raginti elgtis atsakingai, draugiškai bendrauti tarpusavyje ir su suaugusiais, būti tolerantiškiems, ieškoti kompromisų. Vaikai puikiai žinojo, koks elgesys netoleruotinas visuomenėje, pripažino, kad sulaukti pagyrimų už teigiamą elgesį malonu, tačiau prisipažino, kad labai sunku pasikeisti. Globos namų auklėtiniams paaiškinta, kad keistis į gera niekada nevėlu, svarbu turėti noro. O tada, gerai besielgdamas, taip elgtis gali paskatinti ir kitus.

Šis susitikimas turėtų padėti nepilnamečiams suvokti, kad tik nuo jų pačių elgesio priklauso, ar pavyks išvengti bereikalingų konfliktų, viešosios tvarkos ir kitų teisės pažeidimų bei atsakomybės už juos.

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.