Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Solidarumas su Ukrainos tauta (0)

2014-03-25 20:27 | Airinas Jermolajevas

2014 m. kovo 19 dienos popietę Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos – daugiafunkcio centro tikybos mokytoja s. Reginos Teresiutė ir keturi mokiniai vyko į Vilnių. Jų tikslas-aplankyti Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčią, pareikšti solidarumą Ukrainos tautai ir pasimelsti už žuvusius. Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčios parapijiečiai – daugiausia ukrainiečiai. Juos aptarnauja tėvai bazilijonai, tai- Rytų apeigų katalikų arba graikų apeigų katalikų vienuoliai.

Švč. Trejybės bažnyčia tikintiesiems buvo sugrąžinta 1991 metais, nuo tada joje klebonu dirba kunigas Pavlo Jachimecas. OSBM. Šv. Bazilijaus vienuolynas įsikūrė ant Švč. Trejybės kalno, garsėjusio kaip trijų pirmųjų Lietuvos krikščionių kankinių Jono, Antonijaus ir Eustachijaus mirties vieta. Legenda pasakoja, jog 1347 m. nukankintų trijų krikščionių atminimui Algirdo žmona Julijona šiame kalne pastatydinusi medinę Švč. Trejybės cerkvę. Šiandien tebestovi mūrinė šventovė, siejama su 1514 m. Vilniaus kaštelionu ir LDK etmonu, Konstantinu Ostrogiškiu, kuris ir buvo Bazilijaus Didžiojo ordino vienuolis. Žaiginio mokinukai bažnyčioje uždegė žvakeles, pasimeldė už žuvusius. Ypač gilų įspūdį paliko susitikimas su vienuoliu kunigu Pavlo Jachimecu. Jis parodė fotonuotraukas ir papasakojo apie įvykius Ukrainoje, nusifotografavo kartu su mumis. Išlydėdamas iš bažnyčios dėkojo už maldą ir solidarumą. Aplankę ukrainiečių maldos namus mokiniai žvakutes uždegė ir prie Ukrainos Respublikos ambasados pastato. Tylos minute pagerbė visus žuvusius už Lietuvos ir Ukrainos laisvę.

Kadangi buvo mokinių, kurie Vilniuje pirmą kartą, mokytoja parodė Vilniaus senamiestį, Gedimino pilį, Šv Kazimiero bažnyčią, savo vienuolyną. Grįžtant namo sustojome prekybos centre Megoje pasigrožėti akvariumu ir pavakarieniauti. Mokiniai džiaugėsi patyrę daug įspūdžių, dainuodami grįžo namo.

Tikybos mok. s. Regina Teresiutė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.