Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Skambina pavojaus varpais (0)

2015-08-10 19:17 | Airinas Jermolajevas

Miško valdos konkursas Pasak aplinkos viceministro Lino Jonausko, dar sekmadienį visoje šalyje daugelyje urėdijų vyravo trečios-ketvirtos klasės miškų gaisringumas, kas reiškia, kad gaisrų pavojus išaugęs. „Žinoma, sekmadienį praūžęs lietus šiek tiek tą gaisringumo klasę sumažino, bet, matyt, prie tokių orų viena ar dvi dienos ir vėl visoje Lietuvoje vyraus 3-4 gaisringumo klasė, o tai reiškia, kad yra realus pavojus, gali kilti gaisras, todėl kreipsimės į tam tikras savivaldybes prašydami, kad jie pasinaudotų savo teise ir ribotų patekimą į miškus“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė aplinkos viceministras.
L. Jonauskas patikslino kalbąs apie pietų Lietuvos, Nemenčinės, Vilniaus apskrities miškus ar miškus, esančius arčiau didžiųjų miestų. Miškuose bus iškabinamos lentelės, užtveriami kai kurie keliai, visuomenė bus informuojama per vietinę spaudą. Ar riboti patekimą įsivertins kiekvienos miškų urėdijos miškų urėdas.
Už draudimo nepaisymą ir lankymąsi miškuose, kai ribojamas patekimas į juos, grės baudos, gaisro sukėlimo atveju – baudos sieks iki dešimtis tūkstančių eurų. Kaip laikomasi nurodyti, kontroliuos miškininkai, miškų kontrolės pareigūnai.

„Nepaisantiems gresia baudos iki 57 eurų, bet, kaip ir minėjau, viena bauda nieko nereiškia. Jeigu dėl tų veiksmų gali užsidegti ir miškas, gali būti skaičiuojama žala. Atitinkamai nuo išdegusio ploto gali būti tikrai įspūdinga“, – sakė ministras.
Aplinkos viceministras pabrėžė, kad laužus reiktų kurti tam skirtose specialiose laužavietėse, miškuose draudžiama statyti šašlykines ar kitus prietaisus, kur yra atvira ugnis. Atsakingi turi būti ir grybautojai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį bus be žymesnio lietaus. Naktį kai kur tvyros rūkas, atvės iki 13-18 laipsnių. Dieną oras šils iki 26-31 laipsnio. Rugpjūčio 12-os dieną vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Temperatūra bus kiek aukštesnė. Kitomis dienomis taip pat laikysis šilti, sausi orai.

Informacija- Generalinės Miškų Urėdijos

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.