Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Šilumos terapija žiemą – pirtis (0)

2014-02-18 10:03 | Airinas Jermolajevas

 

DSC_0638-a-800x531


Mūsų protėviai sveikatą stiprindavo ir jos sutrikimus gydydavo tuo, ką rasdavo gamtoje, aplink save ir tam turėjo puikią priemonę tradicinę pirtį. Ją lankė ne tik kaimo žmonės, – pirties garą vertindavo ir vadovai. Istorijos šaltiniai teigia, kad didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas mėgavosi pirtimi beveik kasdien, o Švitrigaila negalėjo išbūti be pirties net sekmadieniais. Mūsų pirtis ir jos paveldas – ta nenutrūkstama, gyvybinga, giliausius šimtmečius siekianti tradicinės lietuviškos sveikatos kultūros gija. To įrodymas ir šias dienas pasiekusios sveikos pirties procedūros, per kurias šildomasi garuose, periamasi vantomis, grūdinamasi šaltu vandeniu. Lietuviškos pirties bičiulių draugija (LPBD) – tai savarankiška, savanoriška asociacija, vienijanti Lietuvos pirties mėgėjus ir profesionalus (pirtininkus). Pagrindiniai draugijos tikslai – propaguoti sveikos pirties kultūrą, saugoti lietuviškos pirties paveldą, organizuoti sveikos pirties renginius, puoselėti gamtą ir tausoti jos išteklius; skatinti visuomenę ir šeimą stiprinti savo sveikatą, panaudojant pirties teikiamas galimybes.
Šiais metais LPBD suplanuoti renginiai:

  • Kovo 8 d. Samovarų arbatos akcija ir pirtininkų kiemas Kaziuko mugėje, Vilniuje
  • Gegužės 31 d. Šventė „Pirties diena 2014“ Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse
  • Birželio 7 d. Atvirų durų šeštadienis pirtyse įvairiose Lietuvos vietose
  • Liepos 12 d. Renginys „Žvalumo diena“ VU Botanikos sode Kairėnuose, Vilniuje
  • Rugpjūčio 11-15 d. Pirties stovykla kaimo turizmo sodyboje „Angelų malūnas“, Kūlio Daubos kaime, Žemaitijoje
  • Rugpjūčio 16 d. Šventė „Žemaitijos pirties diena 2014“ kaimo turizmo sodyboje „Angelų malūnas“, Kūlio Daubos kaime, Žemaitijoje
  • Gruodžio 13 d. Šventė „Pirties garas 2014“ Vandens parke, Druskininkuose.

 

Informaciją parengė Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Indrė Klusaitė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.