Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Savivaldos rinkimai 2015 (parašai) (0)

2015-01-22 01:19 | Arvydas Nekrošius

Dalyvauti Raseinių rajono savivaldos rinkimuose registravosi 10 partijų, visuomeninių judėjimų ir pavienių asmenų. Tiek pretendentų iki 2014 m. gruodžio 29 dienos, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė pareiškinius dokumentus.

Rinkimuose ketina dalyvauti Dainius Šadauskis, Visuomeninis rinkimų komitetas „Rasai“, Visuomeninis rinkimų komitetas „Pilietinė iniciatyva“, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partija, Partija Tvarka ir teisingumas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Visuomeninis rinkimų komitetas „Tavo Raseiniai“, Darbo partija.

Pretendentai į Raseinių raj. savivaldybės tarybos narius iki sausio 20 dienos privalėjo VRK  pateikti 250 rinkėjų palankumą garantuojančių parašų. Visos partijos ir judėjimai pateikė gerokai daugiau parašų, nei buvo prašoma. VRK iki sausio 30 d. šiuos parašus tikrins ir apie galutinius rezultatus paskelbs mėnesio pabaigoje.

Didžiausią parašų „rezervą“ (382 parašus), surinko Visuomeninis rinkimų komitetas „Tavo Raseiniai“, kiti surinko kiek mažiau. Tačiau vidutiniškai visi pasiliko 225 parašų rezervą. Mažiausią parašų „perteklį“ 128 parašus turi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

0

Partijos dėl skirtingo pareiškinių dokumentų įteikimo laiko, turėjo ne vienodą dienų skaičių parašams surinkti. Stropiausieji – Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Tavo Raseiniai“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga parašams surinkti turėjo po 21 dieną. Vėluojantys turėjo vos 5-6 dienas.

1

Tačiau mažesnis laiko tarpsnis nebuvo lemiamas kriterijus parašų kiekiui. Vėluojantiems su paraiškomis teko skubiai rinkti parašus. Daugiausiai parašų (100,6) per parą surinko Visuomeninis rinkimų komitetas „Rasai“, su 82 parašais per parą, antroje vietoje buvo Visuomeninis rinkimų komitetas „Pilietinė iniciatyva“, trečioje, su 79,4 parašais per parą – Dainius Šadauskis.

2

Partijas ir visuomeninius judėjimus ar atskirus asmenis buvo galima permti ne vien pasirašant VRK išduotuose blankuose, tačiau ir elektroniniu būdu. Daugiausiai, 23 el. parašus, surinko Visuomeninis rinkimų komitetas „Rasai“. O mažiausiai, vos 3 el. parašus – Visuomeninis rinkimų komitetas „Tavo Raseiniai“. Tačiau šiam judėjimui tai nesutrugdė surinkti daugiausiai parašų. Bendrai VRK blankuose ir el. būdu surinko 632 rėmėjų parašus. Mažiausiai, 378 parašus, surinko Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

3

Santykis tarp elektroniniu ir tradiciniu būdu renkamų parašų pasiskirstė nuo 21 iki 210 su vienu el. parašu. Sėkmingiausiai elektroniniu būdu, rėmėjų parašus rinko Visuomeninis rinkimų komitetas „Rasai“ ir Dainius Šadauskis.

4

Parengta pagal VRK duomenis.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.