Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių rajono savivaldybėje himnas neskambės (0)

2015-07-01 00:31 | Arvydas Nekrošius

neklauso

Raseinių rajono savivaldybės 8 – ojo šaukimo valdančiąją daugumą pastaruoju metu sudaro Darbo partija, socialdemokratai ir partijos Tvarka ir teisingumas atstovai buvo itin kategoriški ir nelinkę papildyti savo darbo reglamentą nuostata, kad kiekvienas Raseinių rajono tarybos posėdis būtų pradedamas sugiedant Tautišką giesmę – Lietuvos Respublikos himnu.

Raseinių rajono tarybos reglamento pataisą š. m. gegužės 5 d. tarybos sekretoriate įregistravo vienas iš opozicijos aktyvistų, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Andrius Bautronis. Gegužės pradžioje vykusiame tarybos posėdyje meras paviešino informaciją apie įregistruotą pataisą ir kvietė tarybos narius apgalvoti šią idėją ir savo pastebėjimus teigti tiesiogiai merui. Merui išviešinus šią idėją tarybos nariams, pasigirdo eilė komentarų iš valdančiosios daugumos, kuriais buvo bandoma įtikinėti daugelį tarybos narių, kad pradėjus giedoti himną kiekviename tarybos posėdyje, ką reiks daryti per iškilmingus posėdžius. Atsirado ir visiškai neįtikėtinų argumentų, kad tokiu būdu himnas praras savo vertę, jei giedos prieš kiekvieną posėdį. Tenka pastebėti, kad Raseinių r. taryba šaukiama vidutiniškai 1-2 kartus per mėnesį. Sugiedoti himną valdančiosios daugumos partijų atstovams 1-2 kartus per mėnesį atrodė nepriimtinas.

Idėja dėl himno giedojimo iniciatyva buvo stabdoma ir toliau. Idėjos sumanytojas Andrius Bautronis birželio 4 d. Raseinių r. tarybos posėdyje prieš darbotvarkės tvirtinimą, aišku, prieš tai suderinus pasisakymo laiką ir temą su tarybos sekretoriatu, pasisakė himno giedojimo klausimo tema, pateikiant argumentus, akcentuojant įvykius, datas, asmenybes bei šių dienų realija mūsų visuomenėje ir teikiamą pavyzdį jaunimui. Pasibaigus posėdžiui paaiškėja skaudi realybė, kad laikas, kada vyko pasisakymas himno giedojimo klausimu ir keletas diskusinių komentarų šiuo klausimu, nebuvo filmuojamas ir nuo visuomenės tai buvo nuslėpta, ir tik vėliau paaiškėjo, kodėl tiesioginės transliacijos metu tarybos posėdį stebintys rajono gyventojai transliaciją pradėjo matyti apytiksliai, tik po dešimties minučių – netransliuotas himno klausimas.

Suprantamas momentas, kad tai buvo daroma tikslingai, kad rajono gyventojai, kuo mažiau sužinotų apie šią idėją, tačiau vietinės spaudos dėka šis sąmokslas buvo išdėstytas vietinėje spaudoje.

Opozicijos narius pasiekė informacija, kad už šį sumanymą netransliuoti pasisakymo himno klausimu yra atsakingas tarybos sekretoriatas. Opozicijai tenka džiaugtis, kad pozicijos atstovai linkę pasidalinti savo sumanymais ir ne visi sugeba išlaikyti paslaptis, o yra norinčių jomis pasidalinti su opozicija.

Birželio 25 d. Raseinių r. savivaldybės darbotvarkėje buvo įtrauktas klausimas susijęs su reglamento pakeitimu, kuris įtvirtintų himno giedojimą prieš kiekvieną Raseinių rajono tarybos posėdį. Klausimas sulaukė daug pasisakymų, diskusijų, argumentų, kuriais Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai ir opozicinės partijos siekė valdančiai daugumai įrodinėti, kad švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 25 metų jubiliejų himno nereikia bijoti, kad turime džiaugtis laisve ir tuo didžiuojantis nebijoti giedoti himno prieš kiekvieną Raseinių r. tarybos posėdį. Valdančioji dauguma – darbiečiai, tvarkiečiai ir socialdemokratai ignoravo argumentus, o kai kurie iš jų siūlė raginti mokyklose kasdien giedoti himną, o ne tarybos posėdžiuose.

Balsavimo rezultatai atspindėjo valdančiosios daugumos nuomonę – himno giedojimas prieš kiekvieną Raseinių r. tarybos posėdį buvo atmestas, tuo įrodant, kad valdančioji dauguma „neatvėrė“ Raseinių r. savivaldybės posėdžių salės himnui prieš kiekvieną tarybos posėdį.

Belieka tikėti, kad valdančioji dauguma Raseinių r. savivaldybėje, kurią sudaro darbiečiai, tvarkiečiai ir socialdemokratai, permąstys savo atliktą veiksmą ir bus linkę pakeisti savo priimtą sprendimą ir nebijos palaikyti opozicijos teikiamų idėjų.

Raseinių rajono tarybos narys Andrius Bautronis

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.