Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių rajono policijos komisariate – penktokų pasiruošimas karjerai (0)

2014-05-08 11:12 | Arvydas Nekrošius

Policija ir vaikai

Būsimą profesiją paprastai išsirenkame jau mokykloje. Kaip teisingai pasirinkti, kaip nepasiklysti tarp įvairių patrauklių profesijų ir išsirinkti būtent tą, tinkamiausią?

Norėdami iš arčiau susipažinti su policininko profesija, gegužės 6-ąją į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatą viena po kitos gužėjo Šaltinio pagrindinės mokyklos 5a ir 5b klasės.

Apžiūrinėdami policijos komisariato patalpas, vaikai susipažino su įvairių policijos padalinių darbu. Migracijos grupės specialistė mokiniams papasakojo apie Lietuvos Respublikos pilietybę ir asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų – paso ir asmens tapatybės kortelės – išdavimo tvarką, galiojimą, naudojimą. Vaikams ji paaiškino, kaip priimami dokumentai dėl paso ir asmens tapatybės kortelės gavimo, priminė, kad sulaukus 16 metų nepamirštų laiku išsiimti reikiamo dokumento, pademonstravo kaip dirbama su biometrinių duomenų registravimo įranga.

Operatyvaus valdymo poskyrio viršininkė svečiams papasakojo apie šio poskyrio pareigūnų darbo specifiką, reagavimo į gaunamą informaciją apie įvykius bei teisės pažeidimus tvarką, sulaikytų asmenų laikymo sąlygas. Vaikai iš arčiau susipažino su policijos kasdieniame darbe naudojama įranga, specialiosiomis priemonėmis, turėjo galimybę pamatyti, kaip Raseinių ir Ariogalos miestuose vaizdo kameromis užfiksuojami įvairūs pažeidimai. Labiausiai mokinukai džiaugėsi galimybe pasimatuoti policijos liemenę, šalmą, pamatyti ginklus.

Nors atvykusieji dar tik penktokai, bet pareigūnams turėjo nemažai klausimų, į kuriuos gavo išsamius atsakymus. Mokiniai sužinojo, kur galima mokytis norint įgyti policininko profesiją, kokie reikalavimai keliami asmenims, norintiems rinktis šią profesiją, kokias savybes reikia turėti norint tapti policijos pareigūnu, koks turi būti fizinis ir psichologinis pasirengimas.

Išvykdami vaikai nuoširdžiai sakė, kad viešnage liko patenkinti.

Policija ir vaikai

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.