Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseinių rajono kaimų keliai bus tiesiausi (3)

2016-03-16 14:18 | Airinas Jermolajevas

DSC03306Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino 2016 metų kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo sąmatą. Joje Lietuvos kelių tinklo plėtrai ir priežiūrai numatyta paskirstyti per 454 mln. eurų, t. y. 16,8 procentų daugiau lėšų nei 2015 m. Susisiekimo ministerija oficialiai skelbia, kad per 2015 m. į KPPP įplaukė 24,8 mnl. eurų daugiau nei suplanuota. Lėšos, skirtos valstybinės reikšmės ir savivaldybių prižiūrimiems keliams, lieka tos pačios: atitinkamai 70 ir 30 proc. Valstybinių kelių priežiūrai ir plėtojimui šiemet numatyta skirti daugiau kaip 245 mln. eurų, vietinės reikšmės keliams ir gatvėms teks per 113 mln. eurų. Papildomai ketinama atseikėti 70 mln. eurų ne ilgesnių kaip 3 kilometrų ilgio valstybinės reikšmės žvyrkelių atkarpų, jungiančių anksčiau asfaltuotus ruožus, asfaltavimui. Tai ir yra vadinamoji „Zebra“ arba, kitaip tariant, nebaigtų asfaltuoti kaimo kelių programa, kurią lygiomis dalimis yra susitarusios finansuoti dvi ministerijos – Susisiekimo (per KPPP) ir Žemės ūkio (per Kaimo plėtros programą).

Skaitant šią statistiką, skaičiai kaimo žvyrkelių tiesinimui atrodo įspūdingi. Maža to, ir mūsų krašte yra valstybinės reikšmės žvyrkelių. Kai kurie sunkiai išvažiuojami, ypač ankstyvo pavasario polaidžių metu. „Siekiant, kad Raseinių rajono keliai būtų krašto vizitinė kortelė, ne kartą kreipiausi į Susisiekimo ministeriją bei Automobilių kelių direkciją, Žemės ūkio ministerijos atsakingus darbuotojus dėl gyventojų skundų, kuriuose jie kalbėjo apie apgailėtiną kaimo kelių būklę“, – sakė Seimo narys Edmundas Jonyla. Ne kartą buvo kelta žvyrkelio Ariogala–Ilgižiai asfaltavimo problema. Nuo 2005 metų ši opi problema nejudėjo iš vietos. Tik 2015 metų pabaigoje dar buvo grįžta prie šio klausimo sprendimo. Projektas asfaltuoti šį kelio ruožą jau pabaigtas, atliekamos ekspertizės ir kiti būtiniausi darbai.

Sveikintina, kad Vyriausybės priimta „Zebros“ kaimo kelių priežiūros programa, kurioje numatoma asfaltuoti per 300 kilometrų žvyrkelio. Džiugina ir tai, kad Seimo nario E.Jonylos iniciatyva bus nutiestas kelias į Pramedžiavą ir Lyduvėnus. Siekiant, kad Raseinių kraštas taptų patraukliu rajonu ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems svečiams, būtina turėti gerus kelius. Juk tai – rajono vizitinė kortelė.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (3)


  1. IP:78.31.227.102

  2. IP:88.119.155.226

  3. IP:188.69.223.55

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.