Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Raseiniškiai nesidomėjo euro įvedimu (0)

2014-04-12 13:58 | Airinas Jermolajevas

DSC08544Balandžio 10 dieną Raseiniuose vyko informaciniai renginiai, skirti euro įvedimui. Į visus rūpimus klausimus šiame renginyje išsamiai atsakyti buvo pasiruošę LR finansų ministerijos, LR ūkio ministerijos, Lietuvos banko ir kitų institucijų atstovai.

Raseinių rajono kultūros centro Mažojoje salėje (Vytauto Didžiojo g. 1) buvo laukiami valstybės ir savivaldybės institucijų, seniūnijų, bendruomenių centrų ir kitų visuomeninių organizacijų atstovai. Tuo pat metu, tik Raseinių r. sav. viešosios bibliotekos Konferencijų salėje buvo laukiami verslo atstovai. O 18 val. vakaro Raseinių rajono kultūros centro Mažojoje salėje buvo laukiami rajono gyventojai.

Deja, į rajono gyventojams skirtą renginį susirinko tik 4 žmonės, į bendruomenėms skirtą renginį surinko 14 atstovų, o į verslo atstovams skirtą renginio dalį atėjo tik 2 raseiniškiai.

Renginyje buvo pasakojama apie banknotus – jų išvaizda, šlamėjimą, kaip atskirti padirbtus nuo tikrų ir kt. Atsovų teigimu, įsivedus eurą Lietuva galėtų sutaupyti 40 milijardus litų. Tačiau per pirmuosius penkerius euro įvedimo metus Lietuvos valstybei atseis daugiau kaip 2 milijardus litų.

Anot svečių iš Lietuvos banko, turėsime didesnę įtaką politiniame gyvenime Europos Sąjungoje ir būsime saugesni. Renginio metu buvo parodytas trumpas filmas apie euro istoriją, apie jo kūrybą bei gaminimą. Banko atstovai teigė, kad eurai bus keičiami tik bankose ir Lietuvos pašto skyriuose. Gyventojai neturėtų pasiduoti sukčių vilionėms ir keistis eurus kitur.

Tarp susirinkusių renginio dalyvių buvo ir skeptiškai nusiteikusių. Jie atvirai klausė (kalba netaisyta):

  • „Nei vienas pinigų keitimas Lietuvoje neatnešė laimės paprastiems Lietuvos gyventojams, čia tiesiog yra žmonių mulkinimas …’’
  • „Nereik čia atvažiavus pudrit smegenų, pradedant nuo vyriausybės, jūs, žinoma, esat jauni ir nekalti, čia yra jūsų darbas …’’
  • „Aš duodu galvą nukirsti, ir tikrai sakau 100 procentų, kad įsivedus eurą, paprastas žmogus tikrai nepajus to pagerėjimo ir tos naudos …’’
  • „Čia skaidrėje labai gražiai atsispindi tie milijardai valstybei, bet tam žmogui, asmeniškai ar jis ką pajus, ar jam nebus dar praščiau negu dabar? …’’

Anot, rengininyje dalyvavusių, kraštiečių – buvo daug įvairių pasisakymų, bet nei vieno, aiškaus ir konkretaus, atsakymo neišgirdo.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.