Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Prasidėjo 2014 metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas (0)

2014-04-12 10:18 | Arvydas Nekrošius

Laukas

Nuo šių metų balandžio 14 d. iki birželio 16 d. (pavėlavus iki liepos 10 d.) visi pareiškėjai gali kreiptis į seniūnijose esančius Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus specialistus ir teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus gauti.

Viena pagrindinių naujovių, laukiančių 2014 metais yra ta, kad siekiant skatinti smulkius ūkininkus yra numatoma mokėti perskirstymo išmoka už pirmuosius hektarus. Tai reiškia, kad ūkininkai be pagrindinės išmokos (apie 390 Lt/ha) už deklaruotus plotus papildomai gaus ir perskirstymo išmoką (apie 100 Lt/ ha) už pirmuosius 30 ha. Kuo mažesnis ūkis, tuo didesnė vidutinė išmoka teks vienam hektarui.

Siekiant užtikrinti, kad išmoka už pirmuosius hektarus būtų teikiama tik aktyvia žemės ūkio veikla (pasėlių auginimu, gyvulių laikymu) užsiimantiems pareiškėjams, buvo pakoreguoti sankcijų dydžiai pareiškėjams, kurie nelaiko gyvulių. Pareiškėjai, turėdami iki 10 ha pievų plotų, bet nelaikydami gyvulių, už 2012 m. ir už 2013 m. galėjo gauti didžiausią 3 proc. sankciją, tuo tarpu už 2014 m. jiems bus taikoma 50 proc. sankcija nepriklausomai nuo deklaruoto pievų ploto.

Pareiškėjai paraiškose privalės deklaruoti visus valdomus naudmenų ir kitus plotus, už kuriuos jie prašo paramos ir visus valdomus naudmenų plotus, už kuriuos neprašo paramos. Siekdami gauti didesnę paramos sumą pareiškėjai negalės dalinti valdos į kelias. Deklaruojant ganyklų lauką plote, kuriame keturis paskutiniuosius metus iš eilės buvo deklaruojamos ganyklos iki 5 m., laukui bus suteikiamas kodas „Daugiametės ganyklos (pievos) (5 m. ir daugiau)“. Taip pat pareiškėjai privalės laikytis kompleksinės paramos reikalavimų, kurie apima Valdymo reikalavimus ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimus.

Norintys gauti tiesiogines išmokas už mėsinius galvijus ir (arba) mėsines avis, pareiškėjai turės atitikti tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus ir mėsines avis administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių, tvirtinamų atskiru Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu, nuostatas.

Nuo šių metų taip pat keičiasi ir prašymų gauti išmokas už 2013-2014 m. parduotą pieno toną tvarka. Pareiškėjai, pageidaujantys gauti šią išmoką, turės tai išreikšti tiesioginių išmokų už pasėlius ir kitus plotus paraiškoje.

Taip pat bus sugriežtintos mėsinių galvijų ir mėsinių avių patikros. Atvykus Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojui, pareiškėjas turės užtikrinti tinkamas sąlygas atlikti minėtą patikrą.

Kaip ir 2013 metais, deklaruojantiems valstybinėje žemėje, išskyrus asmeninio ūkio žemę, bus būtina pateikti tos žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentą. Kitais atvejais žemės dirbimo ar valdymo teisės dokumentus pareiškėjas privalės pateikti tada, kai bus gaunamas skundas, pranešimas ar kita informacija apie jo deklaruotą plotą. Sugriežtinti ir geros agrarinės aplinkosauginės būklės reikalavimai. 2014 m. 1 ha deklaruojamos pievos pareiškėjas turės turėti 0,3 sąlyginio gyvulio (SG), išskyrus atvejus, kai pievų ir visų deklaruotų plotų santykis neviršys 10 procentų. Praeitų metų reikalavimas buvo 0,2 SG/1 ha.

Šieno, šienainio ir siloso ritiniai ar kitu būdu supresuota nupjauta žolė turės būti išvežta iš lauko arba sukrauta į rietuves iki spalio 15 d.

Norėdami gauti išmokas pagal programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“ pareiškėjai valdoje turės turėti 0,2 SG/ha pievose ir ganyklose. Bus skaičiuojamas vidurkis per praėjusius kalendorinius metus.

Pareiškėjai, savarankiškai teikiantys paraiškas pasinaudojant elektronine bankininkyste, turės galimybę užpildyti profesionaliajam naudojimui skirtų augalų apsaugos produktų apskaitos bei trąšų naudojimo ir augalų apsaugos produktų, skirtų neprofesionaliąjam naudojimui, apskaitos žurnalus.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija

raseiniai_lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.