Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Penkiolika metų su Katauskių kaimo bendruomene (0)

2018-08-29 10:11 | Gitana Martinavičienė

„Gražus gyvenimas neatsiranda iš niekur, kasdien jis kuriamas su malda, nuolankumu, pasiaukojimu ir meile.“ Tokiais žodžiais jubiliejinį Katauskių kaimo bendruomenės renginį pradėjo Šiluvos seniūnijos vyriausioji specialistė Rita Tamutienė. Ji tarsi iš prisiminimų skrynios ištraukė ir, iliustruotą nuotraukomis, penkmečiais pristatė bendruomenės veiklą nuo 2003 metų liepos mėnesį  įvykusio pirmojo bendruomenės tarybos posėdžio.  Tuomet keturiolikos aktyvių Katauskių kaimo gyventojų – bendruomenės steigėjų sprendimu bendruomenės pirmininku buvo išrinktas aktyvus ir darbštus ūkininkas Jonas Galinaitis. Taryba jautė gyventojų palaikymą, aktyvių narių skaičius sparčiai augo. Kaip niekada reikėjo susitelkimo ir vienybės, juk laukė rimti darbai,  planų ir projektų įgyvendinimas. 2007 metais pirmininke išrinkta Raimonda Straukienė savo jaunatvišku entuziazmu dar labiau suaktyvino bendruomenės veiklą. Penkerių metų jubiliejaus proga bendruomenė buvo apdovanota Lietuvos respublikos Ministro pirmininko G.Kirkilo padėkos raštu bei Raseinių rajono savivaldybės mero padėka už aktyvią visuomeninę veiklą.

Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą.

Metai bėgo. Už bendruomenės vairo vėl stojo Jonas Galinaitis. Norint atlikti ką nors didinga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir tikėti. Bendruomenė toliau įgyvendina projektus, jos nariai keliauja, sportuoja, vysto kultūrinę veiklą. Suburtas moterų ansamblis „Pienė“ (vadovas – Saulius Beniulis) ir šokių kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė – Laura Balserienė) su paruošta koncertine programa, tradicinių švenčių metu, skambia daina ir trankiu šokiu dalinasi su vietos gyventojais ir išvyksta į kitas bendruomenes. Bendruomenės namai tapo kaimo vizitine kortele.

Jubiliejinė penkiolikos metų šventė prasidėjo moterų ansamblio „Pienė“ ir visų susirinkusių atliekamu bendruomenės himnu.

Į šventę susirinko gyventojai, kuriems svarbus tarpusavio bendradarbiavimas, kurie moka kartu nuoširdžiai pasidžiaugti ir įvertinti pastangas gražiau, kultūringiau gyventi, rūpintis savo bendruomenės žmonėmis.  Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė šventės svečiai – Seimo narė Vida Ačienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas, Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas, Šiluvos, Žaiginio, Lyduvėnų, Gėluvos  bendruomenių pirmininkai ar jų atstovai.

Bendruomenės narėms, Katauskių bibliotekos skaitytojoms Vidai Čepienei, Jelenai Žalpienei, Editai Lašinienei ir Nijolei Požėrienei buvo įteiktos Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos padėkos už dalyvavimą  akcijoje „Spalvotas pavasaris 2018“, kurios metu moterys siuvo, mezgė ar nėrė kepuraites onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Už draugystę su knyga padėkos buvo įteiktos ir aktyviausiems bibliotekos skaitytojams.

Bendruomenės pirmininkas Jonas Galinaitis padėkojo ir įteikė padėkas rėmėjams, aktyviems bendruomenės nariams už palaikymą, susitelkimą, nuolatinę paramą įgyvendinant išsikeltus tikslus.

Oficialioji vakaro dalis pasibaigė į salę įnešus tortą, visiems sutartinai sugiedojus „Ilgiausių metų“. Bet po to visi dar ilgai smagiai bendravo tarpusavyje, šoko ir klegėjo. Šventės dalyvius linksmino Nemakščių vyrų vokalinis- instrumentinis ansamblis, vadovas Juozapas Jusčius, savo dainas ir trankius šokius skyrė Katauskių moterų ansamblis „Pienė“ ir šokių kolektyvas „Atgaiva“.

Liko šilti prisiminimai ir atgaiva sielai.

D. Enuksonienė
Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.