Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Paramos skurstančioms šeimoms niekada nebus per daug (0)

2014-11-24 11:06 | Airinas Jermolajevas

 

P1390817

Praeitos ir dabartinės LR Seimo kadencijos narys Edmundas Jonyla ir jo padėjėja, dabar rajono Tarybos narė Diana Kaupaitienė prieš šešerius metus pradėjo akciją „Padėk sunkiai gyvenančioms šeimoms“. Įsijungti į ją pakvietė rajono smulkiuosius verslininkus, geros valios žmones, ragindami visus nors maža dalele prisidėti prie kilnaus ir nesavanaudiško tikslo. Tokių geradarių mūsų rajone yra išties nemažai. Kaip sakoma: „Belskis – ir bus atidaryta“. Niekada neatsisako padėti jautrios širdies socialdemokratų bičiulė Dalia Lukauskienė. Jos iniciatyva buvo suburti Raseinių miesto centrinės prekyvietės smulkieji verslininkai, kurie kasmet gražiais ir stilingais drabužėliais, avalyne, patalyne aprūpina šimtus sunkiai besiverčiančių šeimų. Dalia dėkinga visiems prekyvietės smulkiesiems verslininkams, kurie jos prašymams neliko abejingi. Ir lapkričio 5-ąją aplankyti keleto socialinės rizikos šeimų ji, kartu su Diana Kaupaitiene, Raseinių socialinių paslaugų centro vyresniąja socialine darbuotoja Rasa Mockevičiene vyko prisikrovusi pilną automobilį dovanų. Saldžiomis dovanėlėmis vaikams pasirūpino LSDP Raseinių skyriaus socialdemokratai. Kas geriau žino, kokiai šeimai tokia pagalba reikalinga, jei ne socialiniai darbuotojai. Į juos ir kreipėsi akcijos dalyvės, kad palydėtų į daugiavaikes šeimas, kurioms tos dovanos labiausiai ir reikalingos.

P1390755

Pirma stotelė – Šiluvos seniūnija

Šiluvos seniūnijoje svečius pasitiko socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Rita Savickienė. Rajono tarybos narei Dianai Kaupaitienei ji išklojo visas bėdas, su kuriomis susiduriama teikiant socialinę paramą probleminėms šeimoms. Pasirodo, jog tokių šeimų seniūnijoje yra 23, o juose auga net 52 vaikai. „Liūdniausia, jog socialinės rizikos šeimų skaičius nuolat didėja“, – sako Rita ir vardija pagrindines priežastis. Jų išties visas buketas: socialinių įgūdžių stoka, piktnaudžiavimas alkoholiu, nedarbas, menkos socialinės pašalpos. Rita Savickienė džiaugiasi matydama, kad kai kurios šeimos stengiasi pakilti iš skurdo, noriai bendrauja su visais socialiniais partneriais – mokyklos vadovybe, policijos įgaliotiniais, slaugytojais, nepilnamečių reikalų komitetu. Ji ir pasiūlė aplankyti dvi tokias šeimas – Lauros Kateivaitės bei Snieguolės ir Nerijaus Dobrovolskių.
Laura Kateivaitė viena augina penkis nepilnamečius vaikus. Vyriausiam – 13 metų, o naujagimiui vos mėnuo. Į Šiluvą gyventi šeima atsikėlė iš Klaipėdos. Šiluvos seniūnija išnuomojo šiai šeimai namą. Susimokėti reikia tik už suvartotą elektrą. „Man labai padeda socialinė darbuotoja Rita Savickienė, – sako Laura. – Be jos nuolatinio rūpesčio būtų žymiai sudėtingiau pasirūpinti visais buitiniais dalykais“. Maloniai nuteikė šilti, švarūs daugiavaikės mamos namai. Matosi, jog moteris kabinasi į gyvenimą. Nelengva vienai kasryt į mokyklą išleisti tris vaikus, tačiau džiaugiasi, kad ten jie gauna nemokamą maitinimą. Laura labai apsidžiaugė, kai svečiai į namus sugūžėjo su dovanomis. Padovanotais naujais drabužėliais galės pasipuošti visa šeimyna.
Snieguolės ir Nerijaus Dobrovolskių šeima taip pat augina penkis nepilnamečius vaikus. Ji gyventi į Šiluvą atsikėlė iš Palapišių kaimo vienkiemio, kur gyvenimo sąlygos buvo tragiškos. Už surastą gyvenamą namą, kuriame išties daug erdvės, daugiavaikė šeima dėkinga tai pačiai Ritai Savickienei – nuolatinei pagalbininkei ir patarėjai. Snieguolė pripažįsta, kad ne viską padarė, kad šeima gyventų pilnavertį gyvenimą, tačiau, kaip sakoma, iš klaidų mokomasi. Ji mielai bendravo su rajono Tarybos nare Diana Kaupaitiene, kuri tarsi mama dukrai palinkėjo stiprybės ir pažadėjo pagal galimybes padėti. Šeimai drabužėlius atsirinko pati Snieguolė, nes kas gi jei ne mama žino kiekvieno savo vaiko ar vyro skonį.

P1390784

Antra stotelė – Pagojukų seniūnija

Su Pagojukų seniūnijos socialine darbuotoja Rita Valinčiene apsilankyta Jurgitos Reimerytės šeimoje, auginančioje taip pat penketą vaikų, iš kurių vienas jau pilnametis. Netikėta svečių viešnagė nė kiek nesuglumino moters. Atvirkščiai, ji drąsiai dėstė ateities planus, svajones, iš kurių vieną – nupirkti vaikams šiltas antklodes – akcijos dalyvės tuoj pat išpildė. Tiesa, šįkart automobilyje tokio kiekio antklodžių geradarės neturėjo, dovanojo tik vieną. Tačiau nė kiek nemažiau Jurgitą pradžiugino kitos dovanos – saldumynai ir nauji, dailūs drabužiai, avalynė visai šeimai. Ši šeima taip pat, galima sakyti, keliasi iš pelenų, ryškiai matosi teigiami pokyčiai.

Trečia stotelė – Betygalos seniūnija

„Aplankykite Zitos Sidkovaitės ir Valento Čiupo šeimą“, – pasiūlė Betygalos seniūnijos socialinė darbuotoja Danguolė Šukutienė.
Steponkaimyje gyvenanti minėta šeima prieš vienuolika metų iš gautų našlaičių pašalpų, kurios išmokamos suėjus pilnametystei, įsigijo namą ir pradėjo savarankišką gyvenimą. Šiame name gimė ir trys jų vaikai. Visi jie lanko Ilgižių pagrindinę mokyklą, nemokamai maitinami. Smagu, jog sodybos šeimininkai stengiasi neapleisti aplinkos, gražina ir namo vidų. Visai neseniai pakeitė kai kurių kambarių sienų tapetus. Būstas išties švarus, erdvus, jaukus. Aišku, čia dar daug ko trūksta, tačiau socialinė darbuotoja Danguolė Šukutienė tiki, jog nuolat globojama šeima sugebės „išsibraukti“ iš socialinės rizikos šeimų sąrašo. To jiems linkėjo visi svečiai, atvykę aplankyti ir atvežę tikrai vertingų dovanų.

Skurdo gėdytis nereikia

P1390826

Vienas kinų išminčius yra pasakęs, kad „šalyje, kuri valdoma gerai, gėdijamasi skurdo, o šalyje, kuri valdoma blogai, gėdijamasi turtingumo“. Kinų išminčiaus žodžiai priminti ne šiaip sau. Ramybės neduoda klausimas: kodėl Lietuvoje kasmet didėja skurstančiųjų skaičius? Nė kiek nemažėja ir socialinės rizikos šeimų. Ne išimtis ir Raseinių rajonas, kur sunkiai besiverčiančių šeimų skaičius nuolat didėja.
Raseinių socialinių paslaugų centro vyresnioji socialinė darbuotoja Rasa Mockevičienė sako, jog rajone yra 242 socialinės rizikos šeimos, kuriose auga 500 vaikų. Visoms joms reikalingas ypatingas dėmesys ir parama. Menkos socialinės pašalpos gali patenkinti tik minimalius skurstančiųjų poreikius. Gerai, kai atsiranda žmonių (partinių ar nepriklausančių jokiai partijai), kurie ištiesia pagalbos ranką. Taigi, matyt mūsų šalis valdoma prastai, kad kasmet didėja skurstančiųjų procentas.
Aš labai džiaugiuosi matydama, jog rizikos šeimos padedamos socialinių darbuotojų puikiai tvarkosi, puikiai geba planuoti savo pirkinius ir ateitį.

 

DSCF5603

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.