Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Palikta kava – puodelis gerumo nepažįstamam draugui (0)

2016-02-22 11:37 | Arvydas Nekrošius

pakabinta-ore

Mėgstate kavą ar arbatą? Tai puikus tonizuojantis gėrimas, kuriuo vaišinate užsukusius draugus ir pažįstamus. Šiltas gėrimas sukuria jaukumą, sušildo, suteikia energijos, nuteikia maloniam pokalbiui.

Kada paskutinį kartą pavaišinote jums nepažįstamą žmogų šiltu gėrimu? Ar esame socialiai atsakingi piliečiai?

Trumpa istorija.

Įeiname į vieną iš geležinkelio stoties kavinukių. Iš paskos užėjo du vyrai ir sako:
-Penkis kavos! Du išgersim dabar, o tris paliksim kabėt ore.
Nuėjo susimokėti. Žiūriu moka už penkias kavas, po to išgeria dvi ir išeina. Klausiu draugo:
-Kas čia per kava „pakabinta ore“?
Tas šypsosi ir sako:
-Palauk. Žiūrėk ateina advokatai…
Užeina trys solidūs vyrai ir užsisako:
-Septyni kavos, tris geriam, o keturis kabinam ore.
Moka už septynis, išgeria tris ir išeina. Sekantis užeina jaunuolis išgeria vieną kavą, o moka už dvi. Man darosi vis įdomiau. Užėjusios merginos išgeria ir susimoka tik už savo kavą.
Kalbėdami mes prasėdėjom iki vidurdienio. Kavinukės durys praviros ir mūsų žvilgsniai klaidžioja po saulėtą stoties aikštelę. Staiga pamatau šešėlį, slenkantį palei sieną. Kai šešėlis priartėjo visai arti prie kavinukės durų pamačiau vargšą nuskurdųsi žmogelį. Vargšas kyštelėjo galvą į vidų ir labai tyliai ir nedrąsiai paklausė:
-Gal yra pakabintos kavos?
Savotiškas labdaros būdas atkeliavo iš Neapolio. Ten „pakabindavo“ ne tik kavą, bet ir maistą.
(Pagal Tonino Guerra pasakojimą)

Italijos Neapolio mieste atsiradusi ši kilni tradicija buvo pavadinta „Caffe suspeso“. „Caffe suspeso“ – tai Itališkas būdvardis „sospeso“ reiškia „pakabintas, sustabdytas“. „Sospeso“ kava yra absoliutaus ir nesavanaudiško draugiškumo ženklas, nes sumokėjusieji už antrąją kavą net nežino, kam ji atiteks.

Neapolietiška istorija paskatino suklusti ir pagalvoti, – juk ir mes esame jautrūs ir bendruomeniški. Vilniečiai buvo patys pirmieji, kurie pradėjo Lietuvoje šį projektą. Šiais metais projektas bus vykdomas visoje Lietuvoje. Visa projekto esmė yra tokia: pirkdami kavą, arbatą ar kitą maistą, susimokate ne tik už savo, bet ir už tą, kuris atiteks tiems, kurie negali to sau leisti.

Prie šio projekto prisijungė viena Raseinių kavinė esanti Vytauto Didžiojo g. 7, dauguma ją žino kaip Danutės Pečiulaitienės kavinukę. Jūsų gerumo šiandien labiausiai reikia senjorams ir daugiavaikėms mamytėms. Nupirkite jiems ne tik kavos ar arbatos, bet kažką ir prie jos.

Taigi, šiandien mūs misija labai paprasta – užsukame į kavinukę, ir sumokame už tai, ką galime palikti nepažįstamajam pradžiuginti, prie kavinukėje esančios skrajutės prisegs čekutį. Skrajutę su čekiu paprašykite įmesti į spalvingą mažą dėžutę, šiam tikslui paliktą kavinukėje pas barmenę. Tuo pačiu, mes atsilyginsime Jums už Jūsų gerumą rankomis sukurtomis širdutėmis.

Jūsų paliktas skrajutes su čekiais skaičiuosime kovo gale ir paskelbsime visą informaciją feisbuke ir pačioje kavinėje.

Ačiū už Jūsų gerumą. Projekto Raseiniuose iniciatorė Jolita Butkienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.