Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nuotrauka ant bėgių – geriau nereikia (0)

2018-04-20 10:33 | Gitana Martinavičienė

Kad ir kaip romantiškai atrodytų ant geležinkelio bėgių sėdinčios draugės nuotrauka, verčiau to nekartoti – nei pačiai, nei su profesionalu. Nekaltai atrodanti fotosesija iš tiesų kelia didžiulį pavojų gyvybei ir gali baigtis skaudžiomis traumomis ar mirtinais sužalojimais.

Geležinkelis – ypač pavojinga zona. Pėstiesiems būti šalia bėgių galima tik tam skirtose vietose, o kirsti geležinkelį galima tik naudojantis perėjomis, pervažomis ir viadukais, ir tik degant leidžiamam šviesoforo signalui arba esant pakeltam užtvarui. Tai, kad matomas riedmuo stovi vietoje, dar nereiškia, kad bet kuriuo metu jis nepajudės. Taip pat gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad atvažiuojantis traukinys yra toli ir dar yra pakankamai laiko padaryti keletą kadrų, tačiau dėl savo matmenų traukinys atrodo esantis toliau, nei iš tiesų yra.

„Žmonės dažnai galvoja, kad jeigu kažkur internete mačiau nuotrauką ant geležinkelio bėgių, vadinasi, ten galima fotografuoti, kodėl man taip pat nepadarius. Tačiau fotografuotis ant geležinkelio bėgių ne tik pavojinga gyvybei, bet ir nelegalu“, – sako Lietuvos transporto saugos administracijos Transporto veiklos priežiūros departamento direktorius Justas Petrauskas.

Pasak jo, teisės būti pavojingojoje geležinkelio zonoje neturintiems asmenims vaikščioti, važinėti geležinkelio keliais ar būti pavojingojoje geležinkelio zonoje tam nenustatytose vietose griežtai draudžiama. Saugus atstumas yra 2,5 m nuo kraštinės bėgio galvutės išorinės briaunos, tačiau turint omenyje, kad pravažiavęs traukinys sukelia stiprų traukinio link bloškiantį vėjo sūkurį, reikėtų pasirūpinti savo saugumu ir laikytis kuo didesnio atstumo nuo geležinkelio.

„Suprantu fotografų ar aistrą fotografijai turinčių žmonių norą įamžinti draugus ar užsakovus įdomiose vietose, bet norėtųsi, kad tos vietos netaptų pavojingos jų ir jų klientų gyvybei. Bėgiai – ne studijos aikštelė, čia susižeisti galima net įrenginiuose įstrigus kojai“, – sako LTSA ekspertas.

J. Petrauskas atkreipia dėmesį, kad kliūtį pastebėjęs lokomotyvo vairuotojas sustabdyti jo iš karto negalės, nes stabdomas traukinys dar kurį laiką važiuoja. Taip pat klysta manantys, kad artėjant traukiniui išvengti nelaimės galima tiesiog perėjus ar perbėgus ant kitų bėgių: juk  kitais bėgiais gali važiuoti kitas traukinys.

Prie geležinkelio negalima artintis degant ar mirksint raudonam signalui bei esant nuleistai pervažos užtvarai. Saugesnės vietos čia –  peronai, traukinių stotelės, tiltai, tačiau netinkamai elgiantis ir čia kyla rizika paslysti, nukristi, susižeisti ar būti sužeistam atvažiuojančio traukinio.

Lietuvos transporto saugos administracija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.