Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – privalomas priešmokyklinis ugdymas (0)

2016-05-04 19:22 | Airinas Jermolajevas

 Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. įteisintas privalomas priešmokyklinis ugdymas: visi šešiamečiai privalės ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Privalomą priešmokyklinį ugdymą įteisino Seimas, priimdamas Švietimo įstatymo pataisas.

   Priešmokyklinio ugdymo tikslas – padėti vaikui sėkmingai pasirengti mokyklai. Tyrimai rodo, kad  nuo to, ar vaikui buvo sėkminga mokyklos lankymo pradžia, didžia dalimi priklauso ir tai, kaip jam seksis mokytis toliau.
Priešmokyklinio ugdymo grupėse ugdomi vaiko gebėjimai, kurie jam bus svarbūs pradėjus lankyti mokyklą, ir ypač – socialinė kompetencija. Tai yra tokie vaiko gebėjimai, kuriuos jis gali įgyti kartu su bendraamžiais priešmokyklinio ugdymo grupėje – užsiimti bendra veikla su kitais, bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, tartis ir susitarti dėl bendrų taisyklių, išmokti taikiai ir pagarbiai spręsti konfliktus, gebėti išgirsti draugus ir suaugusiuosius, rasti savo vietą bendruomenėje, būti empatiškas, padėti kitiems. Šešiamečiai taip pat mokosi skaitymo ir rašymo pradmenų.
Valstybė finansuoja 4 ugdymo valandas per dieną (arba 20 valandų per savaitę). Jeigu priešmokyklinėje ugdymo grupėje vaikas būna ilgiau nei 4 val. per dieną ir gauna maitinimą, tai tėvai moka už vaiko maitinimą ir rajono Savivaldybės nustatytą fiksuotą ugdymo mokestį (0,23 ct.), kuris yra skaičiuojamas už kiekvieną lankytą dieną.
Informuojame ir raginame 2010 metais gimusių vaikų tėvus (globėjus) iki š. m. gegužės mėn. pabaigos pateikti prašymus arčiausiai gyvenamosios vietos esančiai švietimo įstaigai, organizuojančiai priešmokyklinį ugdymą.

Planuojama, kad priešmokyklinio ugdymo grupės 2016-2017 mokslo metais veiks šiose Raseinių rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklose:

Ariogalos miesto seniūnijoje – Ariogalos lopšelyje-darželyje, 10,5 val. trukmės per dieną (Smėlyno g., tel. 75 002) ir Ariogalos gimnazijoje, 4 val. trukmės per dieną (Vytauto g. 94, tel. 50 241);

Betygalos seniūnijoje – Betygalos Maironio gimnazijoje, 4 val. trukmės per dieną (Dubysos g. 10, tel. 43 340) ir Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre, 4 val. trukmės per dieną (Mokyklos g. 2, tel. 77 060);

Girkalnio seniūnijoje – Girkalnio darželyje, 10,5 val. trukmės per dieną (Draugystės g. 14, tel. 45 590);

Nemakščių seniūnijoje – Nemakščių darželyje, 10,5 val. trukmės per dieną (Dainavos g. 8A, tel. 48 387);

Raseinių miesto seniūnijoje – Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“, 10,5 val. trukmės per dieną (Vilniaus g. 9A, tel. 52 738), Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“, 10,5 val. trukmės per dieną (Vaižganto g. 18, tel. 51 678) ir Raseinių Šaltinio progimnazijoje,  4 val. trukmės per dieną (Ateities g. 23, tel. 70 291);

Šiluvos seniūnijoje – Šiluvos gimnazijoje, 10,5 val. trukmės per dieną (M. Jurgaičio a. 6, tel. 70 014) ir Žaiginio mokykloje-daugiafunkciame centre, 4 val. trukmės per dieną (Mokyklos g. 1, tel. 20 035);

Viduklės seniūnijoje – Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje, 10,5 val. trukmės per dieną (Dariaus ir Girėno g. 12, tel. 55 232), Gylių mokykloje-daugiafunkciame centre, 10,5 val. trukmės per dieną (Rimkiškių k. 7,  tel. 48 535), Paupio mokykloje-daugiafunkciame centre, 6 val. trukmės per dieną (I. Gudavičiaus g. 7, tel. 51 271).

 

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyrius

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.