Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Niekas nepamiršta (0)

2015-11-02 21:34 | Arvydas Nekrošius

1

Ant kapų sužiba tūkstančiai žvakučių. Rudens atspalviais atkeliavusią lapkričio pirmąją daugybė žmonių skuba į kapines pabūti rimtyje ir susikaupime prie brangaus žmogaus kapo. Ar visus prisimename? Gausu vietų, kur tamsu ir tuščia, nors ten atgulę mūsų tautos didvyriai.

2013 metais jaunimas susibūrė akcijai „Uždek žvakutę partizanui savo krašte“, kurios metu lankomos gyvybes už Lietuvos laisvę paaukojusių mūsų tautiečių žūties vietos, tvarkomi jų kapai ir uždegamos žvakutės prie laisvės kovotojams skirtų memorialų. Kasmet vis daugiau jaunimo tampa neabejingi šiai akcijai.

6

3

2

Šiais metais akcija pasiekė ir į Raseinių rajoną. Iniciatyvos autorius – Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas, Ariogalos 13 kuopos šaulių vadas Andrius Bautronis. Jaunieji šauliai spalio 30 dieną aplankė 14 vietų, susijusių su laisvės kovotojų atminimu, kur buvo uždegtos žvakutės, žuvę partizanai pagerbti tylos minute, prisiminta istorija: Ariogala, Raseiniai, Viduklė, Betygala… Alėjuose sustojome prie paminklo, kuris neseniai atidengtas prie Plauginių miško, Džiugu, kad jau iš toli mus pasitiko plevenanti trispalvė, kuri buvo iškelta mūsų mokytojo iniciatyva. Šiluvoje sužibo žvakutės prie memorialų ir Jonui Žemaičiui –Vytautui skirto postamento. Besileidžiant saulei baigėsi ir akcija „Uždek žvakutę Raseinių krašto partizanui“.

7

5

Paskutinis mūsų sustojimas, jau saulei nusileidus, buvo Daugėliškių miške, kuriame neseniai buvo atidarytas pažintinis takas, skirtas partizaninio karo istorijai įprasminti.

Kiek daug šie žmonės – partizanai – padarė mūsų Tėvynės labui. Jų ištvertą skausmą, kančią dabar tegalime įsivaizduoti. Kiek ši žemelė girdėjo motinų aimanų, kiek sugėrė ašarų.

Džiaugiamės, kad turime puikų mokytoją Andrių, kuris mus veda istoriniais takais ne tik pamokų metu, bet kartu su mumis dalyvauja akcijose, žygiuose, stovyklose.

Šioje akcijoje galėjome prisiliesti prie kiekvienos vietos, kur žuvo mūsų Tėvynės didvyriai. Tegul prisiminimai niekada neužgęsta kiekvieno tikro lietuvio širdyje.

Ariogalos gimnazijos jaunoji šaulė
Algimantė Ambrulaitytė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.