Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Nacionalinė bibliotekų savaitė Nemakščiuose (0)

2014-05-02 15:01 | Arvydas Nekrošius

14-oji

14-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“ vyko ir Nemakščių bibliotekoje.Šiai datai atžymėti Nemakščių biblioteka pasirinko dailininko Zenono Liekio darbų parodą. Atidarymas įvyko balandžio 24- ą dieną.

Dailininkas yra surengęs parodas Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, Latvijoje. Daugybę darbų išsibarstė po visą pasaulį parduoti už simbolinę kainą ar dovanoti. Nemažai jų yra įsigiję ir nemakštiškiai. Be tapybos dirbo medžio, vitražo, akmens skulptūros srityse. Daug laiko skyrė pedagoginiam darbui. Dėstė piešimą ir tapybą Telšių taikomosios dailės technikume, Nemakščių vidurinėje mokykloje.

Jo Didenybė MENAS- įnoringas. Jis nepripažįsta autoritetų, populiarumo, sunku apčiuopti net vertinimo kriterijus. Nežiūrint niūrių išgyvenimų vaikystėje (Zenonas augo kaip našlaitis be tėvų globos. Jie buvo tremtyje. Dešimt metų sirgo, visai nevaikščiojo). Z. Liekio tapyba labai pozityvi, kupina gyvenimo pilnatvės suvokimo. Jo kūryboje atsispindi moralinės- etinės nuostatos. Tai jis išreiškia improvizuodamas gamtos, kelionių , mitologinėmis temomis. Šias įžvalgas galima būtų plėtoti labai didele apimtimi, gilintis į kiekvieną aspektą, kūrybos raišką atlikimo manieros, komponavimo specifikos ir idėjų požiūriais. Tai uždaviniai kiekvienam vartotojui, kuris labiau gilinasi į kūrybos esmę bendrąja prasme. Zenonas niekada nesistengė priblokšti žiūrovo, jo sukrėsti. Dauguma darbų- meditacijos, pastanga kasdienybę pakelti į aukštesnį dvasinį lygmenį, joje ieškoti dermės, santarvės ir susitaikymo.

savaite

Jaukioje kamerinėje aplinkoje įvyko pokalbis apie nekasdienius, gilesnių įžvalgų reikalaujančius dalykus. Aptariami eksponuojami darbai. Paliesta meno sklaidos problematika, ne visada palanki situacija šiam darbo barui. Tai nebuvo vien pristatančiojo monologas, o vyko gyva diskusija apie tai, kaip turi būti ugdomas jaunas žmogus, kad jis taptų vartotoju su individualiu mąstymu, savo požiūriu, savais vertinimo kriterijais.

Šioje parodoje pateikiama nedidelė dalis Z. Liekio kūrybos darbų. Kadangi ji veiks pastoviai, nuolat bus atnaujinama. Kiekvienas skaitytojas galės susipažinti su ekspozicija, dailininko kuriamu pasauliu, jo etinių ir estetinių nuostatų sampratomis.

Aušra Užmedzkienė Nemakščių filialovyr. bibliotekininkė

biblioteka

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.