Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Muziejaus Bernotuose ekspozicijoje – malonūs akiai pakeitimai (0)

2014-09-30 09:21 | Arvydas Nekrošius
Svečiai Muziejuje-sodyboje Bernotuose

Svečiai Muziejuje-sodyboje Bernotuose

Muziejus-sodyba Bernotuose įkurtas poeto kunigo Jono Mačiulio – Maironio sesers Kotrynos namuose. Dauguma eksponatų autentiški, kai kurie pritaikyti pagal gyventą laikotarpį nuo Pirmojo iki Antrojo pasaulinio karo. Dažnas Pasandravio istorinio draustinio lankytojas, pasivaikščiojęs ąžuolų taku tarp Pasandravio ir Bernotų kaimų, parymojęs ant Sandravos ir Luknės tiltelių, patraukia link sodybos –muziejaus. Čia maloniai nuteikia jauki sodybos aplinka su tipišku darželiu, turtingo ūkio pastatais ir akimi vos aprėpiamais pievų plotais. Rudenį ekskursijos vadovė atvykėlius pavaišina sodo, menančio Maironio viešnagę, obuoliais, kvapnia čiobrelių arbata. Belaukiant arbatos, žvilgsnis užkliūna už apnertų drobinių užuolaidėlių, baltų puošnių nėrinių juostų, boluojančių iš po lovatiesių, staltiesėlių. Virtuvės lova, namiškių vadinta „blusine“ taip pat didžiuojasi paklodės nėriniais. Pasakojama, kad joje vis kažkas dieną priguldavo, o ir blusų veikiausiai buvo…

Tautodailininkė A.  Bielskienė prie savo nertų darbų

Tautodailininkė A. Bielskienė prie savo nertų darbų

G. Kauneckienė džiaugėsi, galėdama kurti Maironio atminčiai

G. Kauneckienė džiaugėsi, galėdama kurti Maironio atminčiai

Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkai, siekdami atnaujinti atvirai eksponuojmą ir jau nykstančią nuo laiko, šviesos tarpukario tekstilę, tarėsi su tekstilės meistrėmis. Muziejininkų idėją įgyvendino Raseinių tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ tautodailininkės: Alfyra Bielskienė, Vitalija Miklienė, Genovaitė Baltrušaitienė, Gendrūta Kauneckienė, a. a. Benedikta Malakauskienė, Bronelė Pavilauskaitė. Dovana Maironio atminčiai – tradiciniai tekstilės dirbiniai, kuriuos kuriant atiduota daug laiko, akių ir rankų darbo, tačiau taip džiuginusio širdį.

Poeto gimtadieniui skirti renginiai vyks atnaujintame, pašviesėjusiame muziejuje.

dubysa

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.