Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Mobilioji vėžio diagnostinė laboratorija nemokamai tirs visus norinčius (lankymosi grafikas pridedamas) (0)

2015-02-22 01:04 | Arvydas Nekrošius

1377_2

Projekto „Išsaugokime vyrus“ tikslas

Siekiama skatinti rizikos grupės vyrus pasitikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą. Taip pat šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemą bei informuoti apie ankstyvosios diagnostikos svarbą. Projekto „Išsaugokime vyrus“ metu mobili kraujo paėmimo laboratorija keliaus po Lietuvos regionus ir nemokamai tikrins rizikos grupėje esančių vyrų sveikatą.

Kodėl tai svarbu? Ankstyvųjų stadijų prostatos vėžys kasmet diagnozuojamas daugiau kaip 3000-čiams Lietuvos vyrų, bent 1000 vyrų diagnozę sužino per vėlai, kuomet vėžys jau būna gerokai pažengęs ir jo gydymas tampa labai komplikuotas. Šis onkologinis susirgimas kasmet nusineša 500-600 Lietuvos vyrų gyvybių.
1377_4
Geriausias būdas juos išgelbėti – ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika. Nors sergančiųjų prostatos vėžiu amžius vis jaunėja, tačiau visuomenė vis dar per mažai informuojama apie ankstyvosios diagnostikos svarbą. Informacijos stygiaus pasekmes labiausiai jaučia Lietuvos regionų gyventojai – atskiruose regionuose ankstyvųjų stadijų prostatos vėžys diagnozuojamas tik 5-20 proc. juo sergančių vyrų. Laboratorija ant ratų Diagnostinėje laboratorijoje įrengta kraujo mėginio paėmimo vieta, įtaisytos tam skirtos specialios kėdės. Ji aprūpinta šaldytuvu kraujui, spintomis ulitizavimui ir vienkartinių priemonių laikymui, centrifuga, skirta atskirti serumą nuo kraujo elementų, pirmosios pagalbos rinkiniu. Čia įtaisyta kriauklė su šiltu vandeniu, dirba kvalifikuotas slaugytojas, galintis kraujo mėginį iš vyro paimti per 5-10 min. Laboratorijoje vyrai gaus specialiai parengtus informacinius leidinukus apie prostatos vėžį, jo diagnostiką bei gydymo būdus.

Mobiliosios diagnostinės laboratoriojos darbo grafikas RASEINIŲ rajono savivaldybėje.
2015 metais vasario 23 – kovo 10 dienomis.
Telefonai kontaktams: 861135861; 861528394

laboratorija

Pastaba

Programa VYRAMS: bendras kraujo tyrimas (BKT), šlapalas, kreatininas
Prostatos specifinis antigenas (PSA): GOT (AST) (kepenų), GPT (ALT) (kepenų), bilirubinas bendras.
Programa MOTERIMS: bendras kraujo tyrimas (BKT), šlapalas, kreatininas, tireotropinis hormonas (TTH) (skydliaukės), GOT (AST) (kepenų), GPT (ALT) (kepenų), bilirubinas bendras

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.