Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Melagingi pranešimai policijai užtraukia baudžiamąją atsakomybę (0)

2014-03-28 09:28 | Arvydas Nekrošius

Melagingi pranešimai policijai

Raseinių rajono gyventojus sukrėtė žinia, kad kovo 10-osios vakare Raseiniuose šūviu iš pravažiuojančio automobilio buvo sužalotas 18-metis Raseinių rajono, Sujainių kaimo, gyventojas M. B.

Šią informaciją policijos pareigūnams perdavė medikai, nes neblaivus (1,3 prom.) vaikinas dėl šautos kojos žaizdos kreipėsi pagalbos į Raseinių ligoninės priėmimo skyrių. Jį atlydėjęs jo draugas irgi buvo neblaivus. Vaikinas buvo tiek girtas, kad net užmigo čia. Apžiūrėję nukentėjusįjį, medikai konstatavo, kad vaikinui padarytas paviršinis blauzdos sužalojimas ir jis buvo išleistas gydytis ambulatoriškai.

Raseinių policijos pareigūnai nedelsdami pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nuvyko pas M. B. tikslinti įvykio aplinkybių. Deja, nukentėjusysis pareigūnams nieko aiškinti nepanoro. Tačiau kitą dieną vaikinas, atvykęs į komisariatą, papasakojo, kad kovo 10-osios vakarą jis su dviem draugais ir alkoholio buteliu laiką leido Raseinių rajone, netoli Viduklės, esančiame miške. Po to jie atvažiavo į Raseinius, M. B. su draugu išlipo Vilniaus g. ir tuo metu iš pravažiuojančio automobilio kažkas juos apšaudė.

Pareigūnams ši nukentėjusiojo versija kėlė abejonių. Po poros savaičių tyrimo kriminalistai demaskavo vaikino melą. Pasirodo, M. B. sužalojo visai ne kažkokie Raseiniuose neva siautėjantys chuliganai, o jo paties draugas, atlydėjęs jį į ligoninę. 22 metų Raseinių rajono gyventojui J. M., kuris į policijos akiratį yra patekęs jau ir anksčiau, pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jam pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Kovo 10-osios vakarą šie abu vaikinai kartu su grupe vaikinų ir jaunuolių laiką leido Raseinių rajone, netoli Viduklės, esančiame miške. Smaginosi jie, vartodami alkoholį ir dar šaudydami oriniu šautuvu į skardines. Apgirtę jaunuoliai tapo labai neatsargūs ir J. M. vietoje skardinės pataikė į draugo koją. Taigi rezonansinis nusikaltimas sprogo muilo burbulu. O fantazuodami vaikinai prisidirbo tik bėdų – dėl melagingų parodymų ikiteisminiame tyrime artimiausiu metu nukentėjusiajam M. B. ir jo draugui M. L. bus pareikšti įtariamai.

Policijos pareigūnams nesuvokiama pastaruoju metu Raseinių rajone plintanti fantazijos infekcija.

Štai šių metų sausį per Lietuvą nuskriejo žinia, kad Raseiniuose jaunuolis padegė dvylikamečio drabužius. Tyrimo metu paaiškėjo, kad šią istoriją vaikas prasimanė pabūgęs tėvų.

Policijai buvo pranešta, kad 20 val. prie berniuko, ėjusio Raseiniuose, Vilniaus gatve, sustojo nenustatytos markės automobilis. Iš jo išlipęs jaunuolis apipurškė nukentėjusiojo kelnes nenustatytu skysčiu ir žiebtuvėliu uždegė.

Kriminalistai nustatė, kad nusikaltimą dvylikametis sugalvojo. Tos dienos vakare jis žaidė su draugais. Vienas berniukų turėjo flakoną su skysčiu nuo vabzdžių ir jį purškė bei žiebtuvėliu degino. Jis skystį purškėsi ant savo kelnių, tačiau jos neužsidegė. Tada paprašė draugo, kad šis papurkštų skysčio ant jo kelnių ir padegtų. Šį kartą bandymas buvo sėkmingas ir kelnės užsidegė, o jas užgesinti pavyko ne iš arto. Blauzdą apdegęs vaikas atsidūrė Raseinių ligoninėje ir, pabūgęs tėvų, sugalvojo istoriją apie padegėjus.

Praėjusių metų rudenį raseiniškius pašiurpino policijos suvestinėje užregistruotas pranešimas, kad mieste siautėja kaukėtų nusikaltėlių grupė, nuo kurios nukentėjo 23 metų G. D. Jis lapkričio 22 d. kreipėsi į Raseinių ligoninės priėmimo skyrių ir dėl patirtų traumų gydyti buvo išvežtas į Kauno medicinos universiteto klinikas. Anot nukentėjusiojo, jį Raseinių miesto turgavietėje užpuolė ir beisbolo lazdomis sumušė kaukėti jaunuoliai. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris tęsiasi iki šiol. Pasirodo ir dėl šio įvykio policijos pareigūnai buvo suklaidinti ir ši istorija – taip pat fantazijos padarinys. Vaikinas buvo sumuštas, tačiau ne turgavietės aikštėje ir ne kažkokių paslaptingų kaukėtų užpuolikų. Aiškėja, kad jį taip paauklėjo į savo namus pasikvietę jo pažįstami.

Šios istorijos tik patvirtina, kad yla iš maišo visados išlenda. Tad klaidinti teisėsaugos neverta, nes už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą ar melagingus parodymus ikiteisminiame tyrime numatyta baudžiamoji atsakomybė.

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.