Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Malkinę medieną gyventojai gali pirkti ir tiesiai iš Valstybinių miškų urėdijos (2)

2018-08-07 11:09 | Gitana Martinavičienė

Lietuvos gyventojams sukrutus ruošti kuro atsargas žiemos sezonui, VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia juos kreiptis tiesiai į girininkijas ir įsigyti pigiausios rinkoje malkinės medienos, kurios kaina už kubinį metrą yra apie 3 eurus.

VĮ Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Pagal galiojančius teisės aktus įmonė didžiąją dalį, daugiau nei 93 proc., pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų realizuoja didmeninės prekybos aukcionuose, kuriuos administruoja valstybės valdoma UAB „Baltpool“. Ir tik 7 proc. nuo metinio parduodamos medienos kiekio įstatymų numatyta tvarka leidžiama realizuoti mažmeninėje rinkoje.

„Parduodami medieną mažmeninėje rinkoje, prioritetą skiriame gyventojų aprūpinimui malkine mediena. Gyventojai žaliavos kurui pigiausiai gali įsigyti tiesiogiai iš Valstybinių miškų urėdijos pirkdami nenukirsto miško  arba miško ruošos liekanų, tai yra nuopjovų, medžių viršūnių, šakų, ir patys pasiruošti malkų. Ir vienu, ir kitu atveju vidutinė žaliavos kaina yra apie 3 eurus už kubinį metrą. Aišku, tokiu atveju gyventojai turi patys pasirūpinti miško ruošos atliekų ar malkų išvežimu, ir vis tiek tai yra keliasdešimt kartų pigiau nei perkant paruoštas malkas“,  – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Vadovas primena, kad dėl nenukirsto miško arba medienos ruošos liekanų gyventojai gali kreiptis tiesiogiai  į Valstybinių miškų urėdijos padalinių girininkijas.

Pasak direktoriaus, malkinės medienos gyventojai gali įsigyti ir jau minėtuose „Baltpool“ vykdomuose prekybos aukcionuose, nes juose gali dalyvauti ne tik juridiniai, bet ir fiziniai  asmenys.

Valstybinių miškų urėdija kainų biržoje nenustato. Kainos susiformuoja priklausomai nuo paklausos ir pasiūlos. Lemiamą įtaką kainoms biržoje formuotis turi pirkėjų siūlomos medienos įsigijimo kainos. Malkinės medienos mažmeninė kaina (t. y. ir kaina gyventojams) nustatoma po medienos pardavimo aukcionų. Pagal LRV patvirtintas Žaliavinės medienos ir kirtimo liekanų pardavimo tvarkos aprašą, ji negali būti mažesnė už didmeninę kainą.

Įvykus 2018 m. antrojo pusmečio aukcionams, rinkoje susiformavo vidutinė  33 eurų  už kubinį metrą malkinės medienos didmeninė pardavimo kaina.  Už tokią kainą malkinę medieną didmeninėje rinkoje gali pirkti ir gyventojai, ir didmenininkai, ir galutinių produktų, tai yra malkų, gamintojai ir pardavėjai.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad jei gyventojai nenori ar neturi galimybių dalyvauti aukcionuose, malkinę medieną gali pirkti tiesiogiai Iš Valstybinių miškų urėdijos padalinių. Šiuo atveju kaina nustatoma pagal LR Vyriausybės patvirtintą tvarką ir yra artima to laikotarpio biržos kainai“, – kainodaros principus aiškina Valstybinių miškų urėdijos vadovas. Pasak Marius Pulkauninko, pirkdami malkinę medieną iš Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių, gyventojai moka tik apie 5 proc. daugiau nei biržos kaina.

Valstybinių miškų urėdija 2017 metais iš viso pardavė 3,68 mln. kubinių metrų žaliavinės medienos. 17 proc. šio kiekio,  arba 610 tūkst. kubinių metrų, buvo malkinė mediena. 2017 m. tiesiogiai iš Valstybinių miškų urėdijos gyventojai nupirko 100 tūkst. kubinių metrų malkinės medienos.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (2)


  1. IP:185.168.12.61

  2. IP:78.60.79.251

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.