Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

LR Seimo narys E. Jonyla: „Žemės ūkio mašinų registravimas savivaldybėse efektyvus, bet gali būti skaidresnis“ (0)

2015-10-01 11:55 | Airinas Jermolajevas
photo_original_1_28538137

Nuotrauka www.respublika.lt

Seimo Kaimo reikalų komiteto narys, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas Edmundas Jonyla tvirtina, kad jo kolegų Seimo narių sprendimas atsiimti jų rugpjūtį užregistruotą teisės aktų projektų paketą, kuriuo buvo siekiama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registravimą ir techninę apžiūrą perduoti vykdyti iš savivaldybių Valstybinei mašinų bandymo stočiai, buvo teisingas sprendimas.

„Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl šio įstatymų projektų paketo korupcijos rizikos vertinimo. Savo antikorupcinio vertinimo išvadoje STT pabrėžė, kad, priėmus tokius įstatymus, traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registravimo funkcijų perdavimas vienam subjektui, t.y., Valstybinei mašinų bandymo stočiai, „laikytinas ydingu antikorupciniu požiūriu, nes suteiks išskirtines teises vienam subjektui veikti traktorių ir savaeigių mašinų techninės apžiūros srityje tiek vykdant technines apžiūras, tiek kontroliuojant jų vykdymą“, – pabrėžia E. Jonyla.

Pasak jo, „pataisų projektų autoriai iš pat pradžių nepagalvojo apie žemdirbius ir jiems galimai kilsiančius nepatogumus. Valstybinė mašinų bandymo stotis yra Kaune, ir jai būtų reikėję steigti filialus regionuose, o tai būtų kainavę pirmiausia – patiems žemdirbiams. Šiuo metu savivaldybėse už šią funkciją paskirtas atsakingas žmogus pats save išlaiko, žemės ūkio techniką atvyksta tikrinti į vietą, operatyviai ir nebrangiai sutvarko reikiamus dokumentus“.

„Beje, žemės ūkio mašinų registravimo ir techninės apžiūros paslaugų įkainių padidinimo riziką savo išvadose pažymėjo ir STT, kaip ir tai, kad dėl to gali padidėti ir neteisėtų susitarimų atsiradimo galimybės bei suinteresuotumas pasiūlyti neteisėtą, bet mažesnį atlygį techninės apžiūros specialistui. Džiaugiuosi, kad mano kolegas Seime įtikino STT vertinimas“, – teigia E. Jonyla.

Socialdemokratų politiko įsitikinimu, būtina tobulinti ir dabar veikiančias savivaldybių specialistų, atsakingų už traktorių, savaeigių ir kitų žemės ūkio mašinų registravimą ir techninę priežiūrą, paslaugas: „STT savo antikorupcinio vertinimo išvadoje pažymėjo, kad būtina stiprinti jų veiklos kontrolę bei teisinį reguliavimą, siekiant išvengti korupcijos rizikos. Todėl labai tikimės, kad Žemės ūkio ministerija nedels ir patvirtins tam reikalingus teisės aktus“.

LSDP informacijos centro vadovė
Jolanta Bielskienė
Tel. nr. 8 612 01274 .

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.