Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Leiskite girdyti žmones, nes mano verslas žlunga! (0)

2015-12-07 15:42 | krastietis.lt

karikatura

Alkoholio pramonė, įnirtingai diriguojanti LR Seimo darbą su tikslu atšaukti 2016 m. sausio 1 d. turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiu degalinėse, pasitelkė į pagalbą UAB „Saurida“ įkūrėją ir akcininką Saulių Rancą, kurio ilgas laiškas su pasiūlymais kaip mažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje pasiekė seimo narius.

Pas mus seime, bent jau nuo 2011 m., kai aludarių pastangomis buvo atšauktas alkoholio reklamos draudimas, didžioji seimo narių dalis tiki, kad sumažinti alkoholio vartojimą galima ne Pasaulinės sveikatos organizacijos, mokslo tyrimų ir sėkmingų šalių siūlomomis priemonėmis ir praktika, bet alkoholio pramonės siūlomais būdais. Lyderiai šioje vietoje yra A. Matulas ir D. Mikutienė, atsakingi už Sveikatos komiteto veiklą. Ir, apskritai, už visuomenės sveikatos rodiklius šalyje, kurie metai iš metų tik blogėja. Tikrasis verslas tokius vadovus atleistų iš darbo nedelsiant.

Apie tikrąjį verslą. Verslininku save vadinantis Saulius Rancas savo laiške verkia, kad per naktį žlugs jo verslas. S. Rancas sugalvojo prekiauti Pasaulio sveikatos organizacijos įvardijamu daugiausiai žalos visuomenei padarančiu narkotiku (alkoholiu). Iš žmonių priklausomybių uždirbantis žmogus užsidėjo mėlyną švarką, nusipirko gražų automobilį ir pasivadino verslininku. Dabar nebegalės tiek daug uždirbti?

Tai gal reikia prisiimti susijusią su tokia veikla riziką ir gerbti valstybės siūlomas alkoholio kontrolės priemones? Ir nekaltinti seimo narių dėl to, kad sprendimas neleisti prekiauti alkoholiu tose vietose, kur nepilnamečiai gali jo lengviausiai įsigyti, sugriaus įdarbintų degalinėse žmonių gyvenimus? Šita kaltė tenka pačiam Sauliui Rancui, nes jis žinojo, kad nuo 2016 m. 1 d., įsigalios draudimas prekiauti alkoholiu. Normaliame ir sąžiningame versle, kai buvo duoti 4 metai, jau seniai būtų priimti garbingi darbuotojų atžvilgiu sprendimai. Nebent aludariai užtikrino S. Rancą, kad A. Matulo ir D. Mikutienės rankomis jie atšauks tokį draudimą ir „verslininkas“ sėdėjo ramiai sudėjęs rankas. O atėjus laikui su kitais „verslininkais: atvijo savo darbuotojus į seimą, nešinus plakatais, kaltinančiais seimo narius. Darbuotojai neateiti negalėjo, nes liepė tie, kurie gali atleisti. Greičiausiai, net ne patys darbuotojai tuos plakatus piešė, pasirūpino darbdaviai, taip atvirai grasindami savo darbuotojams atleidimais.

Taip, S. Rancui apmaudu, kad jis, smulkusis prekybininkas, praras dalį pajamų ir neturi vienodų sąlygų su didžiaisiais prekybos centrais, kurie taip pat parduoda alkoholį. Tačiau jei seimo nariai rimtai norėtų pažaboti alkoholio vartojimą šalyje, siektų ir spec. parduotuvių tam, kaip yra pažangiose šalyse. Tačiau atsakomybę už šią sritį palikę nekompetetingiems žmonėms, tokiems kaip A. Matulas ir D. Mikutienė, mūsų šalį pakėlusiems iki 3 vietos pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą, gauname tokius rezultatus kaip chaosą, nesutarimus ir nesusipratimus.

Štai kaip mato šiuos seimo narius sveikuomenė (karikatūra pridedama). Pasibaigus kadencijoms seime, kurios tikrai netrunka amžinai, jiems niekas net rankos nepaspaus. Ir ne tik iš sveikuomenės, ta pati alkoholio pramonė taip pat juos mato. Ar jūs, gerb. seimo nariai, matote A. Matulo ir D. Mikutienės žaidimus šiuo klausimu, ar juos matome tik mes?

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija skelbia ir nuolat papildo alkoholio degalinėse projekto chronologiją. Kiekvienas rinkėjas, besidomintis sveikatos politika šalyje, turi galimybę susipažinti kaip balsuoja seimo nariai.

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.