Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kovo 24 d. minima Tarptautinė tuberkuliozės diena (0)

2014-03-24 15:36 | Airinas Jermolajevas

tuberkulioze-serganciuju-gydymo-kokybe-priklauso-ir-nuo-paramos-718Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu kovo 24 d. minima Tarptautinė tuberkuliozės diena, skirta geriau informuoti planetos gyventojus apie šią pavojingą ligą. Šiais metais Tarptautinės tuberkuliozės dienos tema “Dauginis tuberkuliozės atsparumas vaistams, jos gydymas ir gydymo rezultatai”.

Epidemiologiniai sergamumo tuberkulioze rodikliai Lietuvoje stabilizuojasi ir pradeda laipsniškai gerėti, tačiau atsparūs vaistams TB sukėlėjai (atsparūs vienam ar keletui prieštuberkuliozinių vaistų) vis dar yra viena iš pagrindinių nerimą keliančių TB problemų. Pavojingiausia yra dauginio atsparumo vaistams TB (DAV), kuomet TB sukėlėjas yra atsparus dviem svarbiausiems vaistams, taip pat gali būti atsparus ir kitiems prieštuberkulioziniams vaistams. Dažniausiai atsparios vaistams TB priežastis yra nesėkmingo gydymo pasekmės, kuomet gydymas būna nutraukiamas dėl įvairiausių priežasčių: dėl socialinių priežasčių, nes ligonis vartoja alkoholį, narkotikus, nedirba, valkatauja, arba dėl psichologinių priežasčių, nesuvokimo šios sunkios ligos sukeltų pasekmių, nenoro gydytis ir baigti gydymo kursą, gydymo režimo pažeidinėjimai.

Iš viso užregistruota susirgimų tuberkulioze (A15-A19) 1000 gyv. Raseinių rajone 2012 metais mažėjo palyginus su ankstesniais metais. 2012 metais buvo užregistruota 1,4 atvejo 1000 gyventojų atvira plaučių tuberkulioze sergančių asmenų.

Tai kas gi ta tuberkuliozė? Tai infekcinė liga, kurios sukėlėjos – tuberkuliozės mikobakterijos. Liga plinta oro lašeliniu būdu, tai reiškia jog pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas. Greta esantis sveikas žmogus gali įkvėpti tuberkuliozės mikobakterijas, patekusias į aplinką nuo sergančiojo. Nuo šios ligos neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Tuberkuliozė gali pažeisti betkurį organą, tačiau sveiki žmonės dažniausiai užsikrečia nuo sergančiųjų plaučių tuberkulioze.

Tuberkuliozės simptomai yra įprasti: silpnumas, nuovargis, karščiavimas, svorio kritimas, gali atsirasti bronchų bei plaučių pažeidimo simptomų. Jei šie simptomai nepraeina apie tris savaites, reikia kreiptis į gydytoją. Nedelskite! Tai viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų.

Informaciją parengė Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Indrė Klusaitė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.