Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

KONFERENCIJA – „SMURTO ŠEIMOJE PROBLEMATIKOS ASPEKTAI“ (0)

2014-12-11 11:07 | Arvydas Nekrošius

smurtas

Gruodžio 10 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Smurto šeimoje problematikos aspektai“.

Glaustus ir aktualius pranešimus, pagrįstus statistika ir moksliniais tyrimais, smurto tema skaitė įvairių Raseinių rajono savivaldybės institucijų pranešėjai: Raseinių krizių centro psichologė Asta Montvydienė – „Smurtas šeimoje, smurto ratas, mitai ir realybė“, psichologė Vilma Kliknienė – „Smurtas virtualioje aplinkoje“, Raseinių psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja Rima Žukauskienė – „Smurto poveikis psichinei sveikatai“, VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ina Balčaitytė – „Smurtas socialiniame darbe su socialinės rizikos šeimomis“ , Šiaulių apygardos probacijos tarnybos probacijos skyriaus, veikiančio Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje, inspektorė Dalia Selvenienė – „Probacijos sąlygų taikymas smurtautojams“ ir kiti pranešėjai. Konferencijos organizatoriai Raseinių rajono savivaldybės sveikatos biuras ir Raseinių krizių centras į konferencijos programą įtraukė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato viršininko Kęstučio Užemecko pranešimą „Smurto artimoje aplinkoje tendencijos“. Policijos vadovas pasisakė apie smurto artimoje aplinkoje įstatymo vykdymą, pateikė statistinius duomenis apie nusikalstamas veikas, susijusias su smurtu artimoje aplinkoje.

Konferencijoje dalyvavo ir klausytojai, atstovaujantys institucijas, kurios dirba su smurto problema ir bendrauja tarpusavyje kaip socialiniai partneriai, tarp jų – ir Raseinių rajono policijos komisariato apylinkių inspektoriai. Konferencijos pranešimų temos dalyviams buvo labai informatyvios ir įdomios, nes smurto problemai neabejingi ir su šia problema praktiškai dirbantys specialistai turėjo ką pasakyti. Pranešimuose išsakyta aktuali informacija plačiau atskleidė smurto problemos aspektus, buvo pasigilinta į smurto priežastis, žalą asmenybei, prevencines galimybes ir teisines ir socialinio darbo poveikio priemones, kad smurto šeimoje ratas būtų nutrauktas ir nesitęstų iš kartos į kartą bei neplistų į tolesnę viešąją aplinką.

Konferencija neprailgo. Bendra problema ir galimybė vienu metu išklausyti socialinių partnerių požiūrį, patirtį ir poziciją buvo naudinga patirtis visoms institucijoms ir kiekvienam dalyviui. Neabejotina, kad tokie dalykiški renginiai, aktualių problemų iškėlimas, diskusijos padeda augti profesionalams ir yra naudingi, siekiant mažinti smurto apraiškas šeimose, mokyklose, visuomenėje, virtualioje erdvėje.

policija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.