Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kodėl neįvyko referendumas ? (5)

2014-06-29 23:07 | Airinas Jermolajevas

 

Referendumas_plakatasŠiandien, birželio 29d. žmonės rinkosi į istorinį referendumą, surengtą piliečių iniciatyva, jiems kruvinu prakaitu surinkus 300 000 parašų ir taip gavus teisę įgyvendinti referendumą. LR Konstitucijos 9 straipsnis skelbia, kad: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.“

Tačiau didžioji dauguma mūsų vadžios atstovų kaip įmanydami stengėsi šį referendumą sumenkinti ir sužlugdyti. Piliečiai, kurių vienintelis noras, tiesiogiai dalyvauti priimant sprendimus svarbiausiais valstybės klausimais, išvadinami išdavikais, rusų agentais, kvailiais, neišmanėliais ir visais kitais įvairiausiais epitetais. Tačiau (ne) gerbiamieji valdžios atstovai, ar ne tų pačių „tėvynės išdavikų“, „kvailių“ ir „neišmanėlių“ dėka jūs sėdite savo postuose, ar ne juos dar visai neseniai itin aktyviai raginote ateiti į Prezidento ir Europarlamento rinkimus ir išreikšti savo pilietinę valią.

Ar ne jūs apsimesdami, kad labai taupote valstybės biudžetą, dėjote visas pastangas, kad referendumas būtų organizuotas atskirai, nuo Prezidento ir Europarlamento rinkimų ir taip iššvaistėte 13 mln. litų? Kokia burtų lazdele mostelėjus staiga per mėnesį atsiranda bene 100000 naujų rinkėjų? Ir kokie užkulisiniai žaidimai ir galimai, netgi interesai už viso to slypi?

Ką gi, leiskite Jus pasveikinti. Referendumas neįvyko. Deja, bet pasirodo, kad daugeliui tautiečių neberūpi ar neįdomu, kas vyksta su jų valstybę, kiti įtikėję Jūsų skelbiamomis tiesomis, referendumą ir jo organizatorius matė kaip didžiausią baubą, o dar kitiems turbūt ne tokia ir svarbi ta lietuviška žemė, bei galimybė patiems labiau prisidėti prie valstybės valdymo.

Turime, ką turime. Dabar koks nors turtingas užsienietis žemvaldys galėtų nusipirkti, kad ir visą mūsų mažytę Lietuvėlę, dėl kurios laisvės ir išlikimo taip kovojo mūsų tėvai, seneliai, proseneliai. Man asmeniškai į vidų beldžiasi baisi mano tėvynės išnykimo nuojauta… O galvoje skamba Erikos Drungytės eilės:

Šitą žemę man likimas dovanojo
Pilką dangų, sniego sodus ir pilis
Vien tik ji yra prasmė tikroji
Nepakeis jos niekas niekada
Jai vienai tu viską paaukoji
Ji tavo PRADŽIA ir tavo PABAIGA…

Raseinių krašto naujienų portalo  www.kraštietis.lt   skaitytoja, raseiniškė Agnė Kniečiūnaitė

Kraštietis redakcija primena, kad referendume dalyvavo – 379 915 balso teisę turinčių piliečių (14,97 %).

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (5)


  1. IP:78.60.95.111

  2. IP:78.62.111.104

  3. IP:89.117.182.89

  4. IP:78.60.69.58

  5. IP:188.29.164.123

Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.