Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Kaip raseiniečiai švenčia valstybės atkūrimo dieną (0)

2014-02-16 15:05 | krastietis.lt

Šiandien visoje Lietuvoje į dangų kelsime šalies trispalves, minėsime Vasario 16-ąją – dieną, kai prieš 96 metus Lietuvos Tarybos signatarai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą. Paskelbdami visam pasauliui apie Lietuvos respublikos atsiskyrimą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Artėjant mums visiems brangiai šventei, nutarėme pakalbinti mūsų krašto žmones ir pasidomėti, ką jiems reiškia ši šventė, kaip ją švenčia šeimose, kaip keitėsi požiūris bėgant laikui – kaip minėdavo sovietmečiu ir kaip, praėjus 96 metams, žada paminėti dabar. Laiškus su klausimai išsiuntėme visiems Raseinių tarybos nariams, seniūnams ir kitiems, krašto žmones atstovaujantiems, asmenims. Džiaugiamės, kad mūsų, paklausimo neignoravo ir skyrė savo brangaus laiko kruopelę atsakymams, tarybos nariai Ona Babonienė ir Gytis Šulinskas. Norėtumėme jiems nuoširdžiai padėkoti už skirtą laiką.

Klausimai:

 1. Ką Jums reiškia vasario 16 d.?
 2. Kaip ją minėdavote (jei minėdavote) sovietiniais laikais, ar ši šventė buvo gerai žinoma žmonėms?
 3. Kaip švenčiate šią dieną savo šeimoje, darbe?
 4. Ką norėtumėte palinkėti Raseinių rajono gyventojams šios dienos proga?

 

Ona Babonienė

 1. Ši diena reiškia pripažinimą, laisvę, teisę savarankiškai respublikai  spręsti klausimus, o žmonėms- jaustis  pilnateisiais gyventojais, su galimybe išreikšti nuomonę, vadovauti ir dirbti mūsų šalies visų žmonių gerovei.
 2.  Tuomet vasario 16-ąją užgoždavo Valentino diena.
 3. Visada dalyvauju rajoniniuose arba respublikiniuose  renginiuose šiai datai pažymėti ir tuo džiaugiuosi. Aišku ir vakarienė būna jau su dukra, žentu ir 3 anūkais, bei jų ar mano draugais, giminėmis ir kaimynais. Būna labai gera. Bet tai mūsų džiaugsmas.
 4. Rajono gyventojus sveikinu šios puikios dienos proga, linkiu  geros sveikatos, pasisekimo darbe ir asmeniniame gyvenime. Norėčiau, kad  visų darbuose ir santykiuose vyrautų pagarba vienas kitam, gėrio sklaida, paprastumas, dėmesys ir nuoširdi, tikra, nesavanaudiška pagalba. Tegul visiems ir visur tik sekasi. Ačiū.

Pagarbiai, Ona Babonienė

Gytis Šulinskas

 1. Vasario 16 – tai viena iš tų dienų, kuomet aš pasidžiaugiu, jog gyvenu Lietuvoje, kad nesu priverstas emigruoti, turiu nuostabią šeimą, daug draugų, su kuriais galiu kurti savo šalies ateitį.
 2. Esu dar jaunas, todėl sovietinių laikų neteko pajausti.
 3. Iš tiesų, vaikystėje neturėjome tradicijų švęsti šią dieną. O dabar su kolegomis paminime 16-osios dieną, sudalyvaudami Šventose mišiose ir kituose organizuojamuose renginiuose. Savo šeimoje  tradicijos dar nesame susikūrę.
 4. Šios gražios ir reikšmingos Lietuvai dienos proga norėčiau palinkėti žmonėms daugiau optimizmo, daugiau kantrybės, siekiant užsibėžtų tikslų, išmokti džiaugtis tuo, ką turi, ir niekada neprarasti vilties. Patikėkit, yra pasaulyje daugiau kaip 120  šalių, kur žmonės gyvena skurdžiau ir daug prastesnėmis sąlygomis. Nereikia toli eiti, girdime ir matome, kas  šiuo metu darosi Ukrainoje. Tokiomis akimirkomis mano širdyje skamba Marijono Mikutavičiaus daina “Aš tikrai myliu Lietuvą”.

Pagarbiai, Gytis Šulinskas

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.