Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Gyventojams bus išdalinta 100 tūkst. dėžučių elektronikos atliekoms rūšiuoti (0)

2014-07-09 18:24 | Airinas Jermolajevas

   Pradėtos nemokamai dalinti specialios dėžutės elektroninėms atliekoms surinkti. Iš viso tokių dėžučių bus išdalyta 100 tūkst. dėžučių.

„Gyventojai daugiau ar mažiau žino, kaip atsikratyti popieriaus, stiklo ar plastmasės atliekomis, todėl daugiausia klausimų kyla dėl smulkios elektros ir elektronikos įrangos ir kitų ne kiekvieną dieną susidarančių atliekų. Informacijos, jog reikia rūšiuoti tokias atliekas – apstu, tačiau mūsų projekto tikslas yra parodyti, kad tai daryti visai paprasta, – sako „EMP recycling“ įgyvendinamo projektohttp://www.emp.lt/mesk-i-konteineri/vietos?apie vadovė Justė Stumbrytė. – Nemokamai dalinamos dėžutės – tai dar vienas žingsnis siekiant palengvinti rūšiavimą. Juk tereikės tik pripildyti namuose ar biure pastatytą dėžutę, perskaityti ant jos esančią informaciją ir, susiradus internete, kur yra artimiausias specialus konteineris, nugabenti dėžutę iki jo ir ištuštinti.“

Specialios dėžutės – nedidelės, išvaizdžios, lengvai telpančios į lentyną arba padedamos ant palangės. Į matomoje vietoje (kad nekiltų pagunda pasinaudoti buitinių atliekų kibiru) pastatytas dėžutes galima mesti įvairius smulkius elektros ir elektroninius prietaisus, t. y. žaislus su elementais, buities prietaisus, kompiuterinę įrangą, iškuopti stalčiuose ar spintose užsigulėjusius senus įkroviklius, neveikiančius mobiliuosius telefonus, ausines ir pan. „Ant dėžutės šonų išsamiai ir aiškiai parašyta, ką daryti ją pripildžius ar tuomet, kai norimo išmesti daikto matmenys didesni nei dėžutės, tad informacijos labirinte pasiklysti neteks“, – pabrėžia J. Stumbrytė.

Pirmųjų 50 tūkst. dėžučių partija jau pradėta dalinti: dalis jų pasiekė seniūnijas, miesto savivaldybių administracijas, valstybines institucijas, švietimo įstaigas, įmones bei verslo centrus gyventojus. Raseiniškiai tokias dėžutes galės įsigyti savivaldybėje.

Šalies gyventojams nemokamai dalijamos dėžutės – tai tolesnė „EMP recycling“ sukurtos smulkiosios buitinės technikos rinkimo sistemos plėtra. Antrinių žaliavų supirkimu ir perdirbimu besirūpinančios „EMP recycling“ kartu su Aplinkos ministerija įgyvendinamo socialinio projekto http://www.emp.lt/mesk-i-konteineri/vietos?apie tikslas – supaprastinti nebenaudojamų smulkių elektros įrenginių išmetimo procesą, atsikratant įpročio kaupti daiktus namuose ar mesti kartu su buitinėmis atliekomis. 1000 specialių konteinerių, įrengtų 10-tyje Lietuvos regionų, pasiekiami patogiausiose ir didžiausio žmonių srauto sulaukiančiose vietose: mokyklose, savivaldybėse, seniūnijose, bibliotekose, verslo centruose ir kitose viešose įstaigose.

   UAB „EMP recycling“ – didžiausia Baltijos šalyse elektronikos ir metalų perdirbimo įmonė, teikianti šių ir įvairių kitų atliekų surinkimo, supirkimo, pervežimo, perdirbimo paslaugas. Paskambinus telefonu 1806, EMP atliekų TAKSI nemokamai išveža elektroninės įrangos atliekas iš bet kurios jų susidarymo vietos.

Daugiau informacijos:

Justė Stumbrytė

Projekto www-mesk-i-konteineri.lt vadovė

Mob. 8 657 15587

El. paštas juste.stumbryte@emp.lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.