Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Geri pokyčiai Ariogaloje (0)

2015-11-16 21:22 | Airinas Jermolajevas

2555Ariogala – antrasis mūsų rajono miestas. Prieš dešimtmetį, o gal ir mažiau, čia buvo planuojama steigti savivaldybę. Vis tiktai vien Ariogaloje – per 3 tūkst. gyventojų. O kur dar aplinkinėse teritorijose išsimėčiusios gyvenvietės, kaimai. Ariogalos savivaldybės idėjos, taupant valstybės pinigus, laikui bėgant buvo atsisakyta. Kaip šiandien gyvena Ariogala, nepatyrusi tų planuojamų tada skyrybų? Gal, likusi Raseinių savivaldybės priklausomybėje, atsidūrė podukros vietoje, sakykim, kad ir gyventojų sveikatos apaugos srityje? Apie šias ir kitas aktualias Ariogalos krašto problemas kalbamės su Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriumi, socialdemokratu Liudu Kavaliausku.

45535

 

– Gyvenimas nestovi vietoje, – kalba L. Kavaliauskas. – Neneigsiu ankstesnės rajono valdančios koalicijos pradėtų darbų. Tačiau atėjusi į valdžią dabartinė koalicija tuos darbus dar labiau stumtelėjo pirmyn, išjudino, surado papildomų  lėšų. Todėl pastaraisiais metais sveikatos apsaugos gerinimo srityje pokyčiai tikrai dideli. Dabar kaip tik sumuojame besibaigiančių metų rezultatus. Ir pagrįstai jais džiaugiamės.

– Taigi kas ten naujo per tuos metus Ariogalos padangėje?

– Toli gražu ne kiekvienam rajono gyventojui tenka lankytis Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre. Bet tas, kas pastaruoju metu ten užsuko, nekalbant jau apie vietinius, negalėjo nepastebėti atsinaujinusio, gražaus mūsų ligoninės fasado, taip puošiančio mūsų miesto veidą. Atrodo, lyg kokie dvaro rūmai šviestų. Išlaikėme netgi senovinį pastato stilių, atnaujinę kolonas. Restauravome laiptus. O po visu pastato išorės perdažyto tinko sluoksniu slepiasi sienų apšiltinimo medžiaga, todėl žiemą viduje dabar kur kas šilčiau, sutaupome šildymui.

Tačiau renovacija palietė ne tik gydymo įstaigų išorę, bet, kas svarbiausia, ir vidų. Slaugos ligoninėje renovuotose palatose ligoniai guli naujose lovose, nupirkta ir įdiegta palatose signalizacijos įranga.

Renovuotos, suremontuotos ir poliklinikos patalpos.

Ariogalos ligoninės ligoniams šiandien maistas gaminamas vietoje, kai tuo tarpu kitose rajono ligoninėse pacientai valgo tik atvežtinį. Maitinimo blokas pas mus, įdiegus naują maisto gamybos įrangą, šiandien atitinka visus sanitarijos-higienos normų reikalavimus. Ligoniai valgo šviežią, sveiką, vietoje pagamintą maistą.

– Šiais laikais net kaimynas kaimynui už ačiū nieko nedaro. Kokios sumos slepiasi už šio gražaus pastato išorės ir vidaus atnaujinimo spalvų?

– Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centro renovacija tęsėsi trejus metus. Tai kainavo per 600 tūkstančių eurų. O šiemet baigiamiesiems projekto darbams iš tos sumos išleista apie 200 tūkstančių.

Turiu pasakyti, kad gauti lėšų Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centro renovacijai, kaip, beje, ir bet kurių kitų objektų įgyvendinimui, nebuvo taip lengva. Ačiū, kad padeda rajono savivaldybė. Sveikatos gerinimo reikalams nebuvo abejinga praėjusios kadencijos valdančioji koalicija. Dar labiau mus, medikus, supranta ir remia dabartinė rajoną valdanti koalicija.

Padėkoti norėčiau ir raseiniškiams Seimo nariams, o labiausiai – socialdemokratams Edmundui Jonylai ir Gintautui Mikolaičiui. E. Jonyla ypač stengėsi, kad VIP (Valstybės investicijų programa) pinigai neaplenktų Ariogalos ligoninės. Ir jų renovacijos projektui įgyvendinti gavome tikrai nemažai.

Malonu yra dirbti, kai taip nuoširdžiai projektus remia partijos bičiuliai, kai gyventojų sveikatingumo problemoms spręsti pastangų negaili visos koalicinės rajono politinės jėgos. Viso to išraiška – geresnis ligų kamuojamų žmonių aptarnavimas, geresnė pagalba, atjauta sergančiajam.

– Ariogala turi renovuotą, šiltą, gražų pirminės sveikatos priežiūros centrą. Bet to šiandien greičiausiai jau maža. Manau, jūs, kaip rajono masto politikas ir kaip gydymo įstaigos vadovas, matote, ką mieste reikėtų artimiausiais metais pakeisti, padaryti, kad jis būtų jaukesnis, patrauklesnis, mielesnis gyventojams ir svečiui?

– Taip, šiame mieste aš gyvenu ir gerai pažįstu jo veidą, matau jo skaudulius. Šiandien džiaugiamės ligoninės, poliklinikos renovacija, tačiau štai dar reikia sutvarkyti mūsų gydymo įstaigos aplinką. Darbų čia nemažai, iki pilnos harmonijos dar daug ko trūksta. O pinigėlių tam neskiria jokie fondai. Belieka kreiptis į rajono savivaldybę, tarybos narius, tikiuosi, kad pagelbės.

Na, o pasižvalgius aplink Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centrą, kuris šiandien jau puošia šį miesto kampelį, norėtųsi, kad skoningai sutvarkyti, renovuoti būtų kai kurie aplinkiniai ir tolimesni statiniai, kad visa ši teritorija taptų miela širdžiai ir akiai, būtų patogi dirbti ir gyventi kalbėjo LR Seimo nario padėjėja, savivaldybės tarybos narė Diana Kaupaitienė.

Ariogaloje yra nemažai problemų dėstė savivaldybės tarybos narys Jonas Vazgys.

Ne be reikalo kalbame apie kultūros centro remontą, seniūnijos pastato renovaciją. Reikia sutvarkyti turgelį, kuris mūsų miestiečiams turi ne tik prekybos vietos reikšmę. Tariamės su seniūnaičiais, visuomene, ieškome sprendimų. Ačiū, išgirsta mus ir rajono centre. Šiek tiek finansuos, šiek tiek padės kitaip. Pertvarkos čia pat.

Džiaugiamės rajono valdžia, dėl sprendimo nugriauti senąjį poliklinikos pastatą (netoli Slėnio ir Gedimino gatvių sankryžos) ir įrengti aikštę, kuri taptų ariogališkių susirinkimų, švenčių, minėjimų vieta. Tokios vietos iki šiol mes neturėjome.

Suprantama, bet kokia renovacija, bet kokia permaina tiek rajone, tiek Ariogaloje atsiremia į pinigus. Kai kurie projektai mano minėtoms problemoms spręsti jau padaryti. Dėsime pastangas ir tikimės, kad tam bent dalį pinigų pavyks gauti iš Valstybės investicijų programų portfelio, dalį suras savivaldybė.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.