Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Gedulo ir Vilties diena (0)

2014-06-15 19:07 | Airinas Jermolajevas

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Iš viso išvežta apie 18 500 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG’o stovyklas. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis.

Įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus.

Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną minėjo ir Raseinių kraštas. Nors oras buvo mums nepavydėtinas bet raseiniškiai ir miesto svečiai 12-ą valandą rinkosi į Raseinių bažnyčią kurioje vyko šv. Mišios už tremtinius kurie žuvo trememi. Mišių pabaigoje visi kartu sugiedojome Tautišką giesmę. Po šv. Mišių buvo padedamos gėlės ir uždegamos žvakutės Raseinių r. atmintinuose vietose žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Toliau minėjimas nusikėlė į Simono Stanevičiaus tėviškę kurioje vyko ketvirtasis regioninis folkloro festivalis „Aš padainuosiu dainų dainelę“ šiame festivalyje dalyvavo atvykę svečiai iš Šilalės, Kaišiadorio, Žiežmario, Eržvilko, Jonavos, Vilniaus bei mūsų šeimininkai Raseinių r. kultūros centro folkloro ansamblis „Degulė“, o šio ansamblio vadovė Asta Nikžentaitienė yra šio festivalio sumanytoja ir organizatorė. Po šventinio koncerto visus dalyvius ir svečius dar kartą subūrė karštas kūgelis ir naminė gira.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.