Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Garbingas apdovanojimas Ariogalos gimnazijos mokytojui (0)

2014-04-05 15:53 | Airinas Jermolajevas

Neseniai į Ariogalos gimnaziją atskriejo džiugi žinia: istorijos mokytojas Andrius Bautronis apdovanojamas Lietuvos Respublikos Seimo įsteigtu Gabrielės Petkevičaitės – Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“! Medalis skiriamas, siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti  pozityvias idėjas brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę. Kasmet komisija atrenka po 5 laureatus penkioms  numatytoms nominacijoms.

Nuoširdžiai džiaugėmės sužinoję, kad iš gausaus būrio pretendentų (daugiau nei 200!) nominacija „Už pilietinę  iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“ ir atminimo medalis buvo skirtas mūsų Andriui.  Neseniai iškilmėse Panevėžio dramos teatre Seimo pirmininkė ir Panevėžio miesto meras teikė apdovanojimus. Tarp garbių asmenybių: rašytojų, publicistų, mecenatų – ir jauniausias nominantas – Ariogalos gimnazijos mokytojas. „Tai didžiulė garbė ir dar didesnis įpareigojimas“, – tokie Andriaus žodžiai nuskambėjo susirinkusiems ir Lietuvai po apdovanojimo.
Andrius Bautronis, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos istorijos mokytojas, įstaigos duris pravėrė 2007 metų rugpjūtį, atsiliepęs į darbo skelbimą. Direktorius Arvydas Stankus patikėjo jaunu žmogumi, tik pradėjusiu studijuoti Šiaulių universitete. Vadovo įžvalgos pasiteisino. Šiandien tai vienas šauniausių gimnazijos mokytojų, kurį myli ir gerbia mokiniai bei kolegos. Andrius paperka savo komunikabilumu, optimizmu, humoro jausmu, jaunatvišku entuziazmu. Bendradarbiaudami su Lietuvos šaulių sąjunga, pasiūlėme jaunam mokytojui vadovauti šaulių būreliui. Pataikėme į dešimtuką! Šią veiklą pamėgo  didelis būrys mokinių. Žygiai, pratybos, orientaciniai žaidimai, šaudymo varžybos, stovyklos – taip gyvena jaunieji šauliai. Netrukus Andrius tapo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2 – osios rinktinės Ariogalos 13 kuopos šaulių vadu. Netrukus Andrius tapo vienu iš Tolerancijos centro vadovu. Ko gero, kiekvienas mokytojas turi savo „arkliuką“. Andriui tai – pokario Lietuva, partizaninis karas. 2010 m. jo iniciatyva buvo atstatytas ir nuolat prižiūrimas Daugėliškių miško partizanų bunkeris. Mokytojas yra įvairių pilietinių ir patriotinių idėjų ir iniciatyvų autorius, tradicija tapo mokinių pamėgta „Istorinių filmų naktis“, naktiniai žygiai partizanų takais. Kai direktorius pasiūlė įsteigti gimnazijoje Lietuvos kariuomenės savanorio Prano Eimučio vardinį kabinetą, niekam nekilo abejonių, kad tinkamiausia vieta – Andriaus kabinetas.  Mokytojas ruošia ir įgyvendina rajoninius ir respublikinius projektus, skaito pranešimus istorijos konferencijose, rengia metodines priemones, aktyviai dalyvauja ne tik gimnazijos, bet ir Ariogalos miesto visuomeninėje bei kultūrinėje veikloje. Savo asmeniniu pavyzdžiu tautiškumą ir patriotizmą skiepija ir mokiniams. Visų Andriaus idėjų rėmėja ir aktyvi dalyvė yra žmona Dovilė, kuri, beje, taip pat darbuojasi  Ariogalos gimnazijoje. Nors mokytojas yra dešiniųjų pažiūrų, tačiau nėra jokios partijos nariu. „Mano partija – Lietuva. Tik jai tarnauju“ – toks mūsų Andriaus moto.
Mokytojo veikla yra vertinama: apdovanotas III laipsnio Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus šaulių sąjungai“, Raseinių rajono savivaldybės administracijos padėka už pilietiškumo puoselėjimą ir rūpinimąsi istorijos atminties išsaugojimu, gimnazijos direktoriaus padėka už tautiškumo ir patriotizmo idėjų sklaidą.
Toks mūsų Andrius, kuriuo didžiuojamės.
Ariogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Marytė Kvietkuvienė

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.