Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Daugelis savitarnos automatų nuo Naujųjų priims tik eurus (0)

2014-12-24 00:09 | Airinas Jermolajevas

1__495696Nors 2015 m. sausio 1–15 d. bus galima atsiskaityti litais bei eurais, tačiau automatinėms prekybos ir paslaugų teikimo vietoms numatyta išimtis: prekybos centruose įrengtose savitarnos kasose, automobilių stovėjimo aikštelėse esančiuose parkomatuose, taip pat kavos, saldumynų bei kitose automatinėse prekyvietėse nuo sausio 1 d. leista priimti vien eurus. Dauguma pardavėjų ketina pasinaudoti šia išimtimi.

Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse įrengtose savitarnos kasose nuo sausio 1 d. atsiskaityti bus galima tik eurais ir banko kortelėmis. Įprastose kasose sausio 1–15 d. bus priimami ir litai, ir eurai, o grąža atiduodama naująja valiuta.

Tuo tarpu 62 „Neste“ degalinėse įrengtuose mokėjimo automatuose pereinamuoju 15 dienų laikotarpiu bus galima atsiskaityti ir litais, ir eurais, o nuo sausio 16 d. – tik euro banknotais arba kortele.

„Kadangi daug klientų pirmosiomis sausio dienomis dar turės ir grynųjų litų, visus degalinių automatus pritaikėme, kad būtų galima atsiskaityti abiem valiutom – ir eurais, ir litais“, – pasakojo Audrius Miežys, UAB „Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas.

Įmonės „Lukoil Baltija“ degalinėse įrengtose savitarnos kasose nuo sausio 1 d. bus priimamos bankinės ir degalų kortelės. Sausio 2 dieną planuojama pradėti įrangos atnaujinimo darbus, kurie visame degalinių tinkle bus baigti iki sausio pabaigos. Pakeitus įrangą, savitarnos kasose bus galima atsiskaityti ir grynaisiais eurais.

Automobilių stovėjimo mokamų vietų automatuose taip pat nebus galimybės atsiskaityti dviem valiutomis – nuo sausio 1 d. bus priimami tik mokėjimai eurais.

„Vilniuje parkomatai veiks paprastai, jų programinė įranga jau dabar yra baigiama ruošti priimti eurus, ir bus įjungta sausio 1 d. T.y. nuo sausio parkomatai priims tik eurus. Taip numatyta ir teisės aktuose: naudojantis automatine paslaugų teikimo įranga, jeigu nėra galimybės atsiskaityti abiem valiutomis, atsiskaitoma eurais“, – komentavo Inga Simanonytė, Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė.

Nustatant naujuosius įkainius už automobilių stovėjimo paslaugas vadovaujamasi Rinkliavų įstatymo nuostata: jei rinkliava mažesnė nei 10 eurų, jos dydis nustatomas dešimčių euro centų tikslumu. Todėl gali būti atvejų, kai dėl suapvalinimo iki dešimčių euro centų automobilių stovėjimo paslaugos šiek tiek pabrangs. Pavyzdžiui, šiuo metu Žaliojoje zonoje Vilniuje 1 val. automobilio statymas kainuoja 1 Lt (0,29 euro), Raudonojoje zonoje – 3 Lt (0,87 euro). Nuo kitų metų ši paslauga atitinkamai kainuos 0,3 ir 0,9 euro. Kita vertus, kai kuriose zonose automobilį bus galima pastatyti trumpesniam laikui, todėl minimali paslaugos kaina sumažės.

Pereiti prie atsiskaitymų vien eurais nuo sausio 1 d. planuoja ir bendrovė „Pardavimo automatai“, teikianti prekybos iš kavos, vandens, užkandžių pardavimo automatų paslaugas.

„Mūsų naudojamų prekybos automatų mechanizmas – pinigų skaičiuoklis – gali priimti tik litus arba tik eurus. Daugiau nei 60 specialistų dirba kasdien – pertvarkydami prekybos automatus, ruošiasi sausio 1 dienai. Į pinigų skaičiuoklių mechanizmų pakeitimą, perprogramavimą jau investavome per 80 tūkst. litų. Priimti grynus eurus būsime pasirengę“, – teigė bendrovės Vilniaus regiono vadovas Tomas Raulynaitis.

euras.lt

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.