Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Darbuotojų kvalifikacijai kelti skirta 6 mln. eurų (0)

2016-04-19 12:47 | Arvydas Nekrošius

europos_sajunga

Ūkio ministerija skyrė 36-iems priemonės „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ projektams 6 mln. eurų finansavimą. Europos Sąjungos (ES) investicijos pagal priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ skiriamos tiesioginėms užsienio investicijoms skatinti ir sudaryti sąlygas tobulinti užsienio investuotojų Lietuvoje samdomų darbuotojų kvalifikaciją, profesines žinias ir gebėjimus.

Šiam kvietimui buvo numatyta paskirstyti 2,5 mln. eurų. Kadangi priemonė sulaukė didelio užsienio investuotojų susidomėjimo, Ūkio ministerija šios priemonės kvietimo sumą padidino 3,5 mln. eurų – iki sumos, kurios pakaktų projektams, surinkusiems daugiau nei minimali reikalaujama balų suma, finansuoti. Taigi, iš viso Lietuvos teritorijoje į gamybą ar paslaugas investuojantiems užsienio investuotojams darbuotojų kvalifikacijai ir gebėjimams tobulinti skirta 6 mln. eurų. Investuotojai sukurs daugiau kaip 1100 darbo vietų.

Užsienio investuotojai planuoja įgyvendinti 16 kvalifikacijos kėlimo projektų Vilniuje, 5 – Klaipėdoje, 4 – Kaune, po 3 projektus Panevėžyje ir Alytuje, po 1 projektą – Šiauliuose, Ukmergėje, Raseiniuose, Radviliškyje, Elektrėnų rajone. Planuojama, kad projektų įgyvendinimo metu bus apmokyta daugiau kaip 4 tūkst. asmenų.

ES paramą gavo investuotojai iš Latvijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Kipro ir Tailando. Didžiausia užsienio investuotojų kvalifikacijos kėlimo projektams skirtų investicijų suma siekia 482 tūkst. eurų, mažiausia – 40 tūkst. eurų.

Paraiškų vertinimą pagal kartu su socialiniais ekonominiais partneriais parengtus Ūkio ministerijos kriterijus atliko Europos socialinio fondo agentūra (ESFA). Aukštesnis balas buvo suteikiamas, jei vykdomas naujas plyno lauko investicijų projektas, žemesnis – jei vykdoma Lietuvoje jau veikiančio verslo plėtra. Taip pat buvo vertinama, ar projektas prisideda prie žmogiškųjų išteklių kvalifikacijos tobulinimo, kompetencijos didinimo ir darbo jėgos įgūdžių ugdymo.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.