Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Buvęs UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ direktorius R. Butkus pažeidė įstatymą (0)

2019-01-23 17:43 | Gitana Martinavičienė

Šiandien posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė:

– 4 asmenis įregistruoti lobistais

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos direktorius Linas Adomavičius ir prezidiumo narys Vidas Šlivinskas, o taip pat advokatės L. Meškauskaitės kontoros advokatai Kristina Čeredničenkaitė ir Jurius Petreikis įrašyti į šalyje registruotų lobistų sąrašą. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), išnagrinėjusi šių asmenų prašymus ir vadovaudamasi Lobistinės veiklos įstatymu.

Šiuo metu šalyje registruotų lobistų skaičius pasiekė 80. Lobistine veikla neturi teisės užsiimti VTEK neįregistruoti lobistai. Lobistinė veikla – veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nuomone, informacija apie lobistinę veiklą turi būti aktuali ir prieinama. Interesų grupių įtaka teisės aktų leidybai yra neišvengiama, tačiau visuomenė turi teisę žinoti, kas, kam ir kodėl daro įtaką, kad būtų priimti ar nepriimti teisės aktai.

Siekiant užtikrinti atskaitomybę ir skaidrumą, lobistai privalo teikti viešas veiklos deklaracijas. Ne vėliau kaip per septynias dienas nuo lobistinės veiklos dėl konkretaus teisės akto projekto ar administracinio sprendimo pradžios deklaracijoje būtina nurodyti, kas užsakė lobistinę veiklą, dėl kokio teisės akto ji buvo vykdoma ir kokiam valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui šiais veiksmais buvo siekiama padaryti įtaką. Lobistų deklaracijas galima rasti internete adresu www.lobistai.lt.

Lobistinės veiklos įstatymu siekiama užtikrinti lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, užkirsti kelią neteisėtai lobistinei veiklai. Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų, ją įstatymo nustatyta tvarka kontroliuoja VTEK.

– Nepateikęs privačių interesų deklaracijos, buvęs Raseinių komunalinių paslaugų direktorius R. Butkus pažeidė įstatymą

Nepateikęs privačių interesų deklaracijos, buvęs UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ direktorius Rolandas Butkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus (3 straipsnio 2 dalis, 4 straipsnio 1 dalis). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tyrimo duomenys rodo, kad minėtosios bendrovės pareigas R. Butkus ėjo nuo 2016 m. gruodžio iki 2018 m. rugpjūčio. Kadangi UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ yra Raseinių rajono savivaldybės kontroliuojama įmonė, R. Butkus turėjo pareigą deklaruoti privačius interesus. Tai jis privalėjo padaryti per 30 kalendorinių dienų nuo tada, kai pradėjo eiti bendrovės direktoriaus pareigas, tačiau privačių interesų deklaracijos jis nepateikė.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) bei Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) savo rekomendacijose pažymi, kad privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi.

– Tirti buvusio VĮ „Registrų centras“ Sertifikatų centro vadovo M. Žaliuko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio VĮ „Registrų centras“ Sertifikatų centro vadovo Mindaugo Žaliuko elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų informuoti vadovą apie priimtą pasiūlymą pereiti į kitą darbą, o taip pat – vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims institucijoje, kurioje per paskutinius metus dirbo.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Teigiama, jog M. Žaliukas eina UAB „EME solution“ direktoriaus pareigas, į kurias jis, esą, buvo skirtas tuomet, kai dar dirbo Registrų centre. VTEK aiškinsis, ar M. Žaliukas laikėsi įstatymo reikalavimo pranešti Registrų centro vadovybei apie priimtą pasiūlymą dirbti UAB „EME solution“, su kuria Registrų centras turi sutartinių santykių ir kurios veiklos sritis galbūt sutampa su M. Žaliuko Registrų centre vykdytomis tarnybinėmis funkcijomis. Taip pat VTEK tirs aplinkybes, kai M. Žaliukas, 2019 m. sausį UAB „EME solution“ vardu galbūt pateikė raštą dėl sutarties tarp šios bendrovės ir Registrų centro nutraukimo pasekmių apskaičiavimo.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

 

VTEK informacija

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.