Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Brakonierių ginklai ir automobiliai bus konfiskuojami visais atvejais (0)

2014-05-16 10:35 | Arvydas Nekrošius
brakonieriai

Nuotrauka: BFL

Gerokai sugriežtinta atsakomybė už medžioklės reikalavimų pažeidimus ir didesnės baudos padės retinti brakonierių gretas, geriau apsaugoti mūsų gyvūniją“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis apie Seimo priimtas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, kurias prieš pusantrų metų parengė Aplinkos ministerija.

Kaip numato patikslintos ATPK nuostatos, brakonierių ginklai ir automobiliai bus konfiskuojami visais atvejais – net ir tada, jeigu jie nėra pažeidėjų nuosavybė. Automobilis bus konfiskuojamas ir tuomet, kai juo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas.

Administracinės baudos už medžioklės taisyklių reikalavimų pažeidimus padidintos iki 6 tūkstančių litų (buvo iki 4 tūkst. litų). Griežtesnės sankcijos nustatytos ir už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Jeigu pareigūnams, vykdantiems šią kontrolę, tyčia kliudoma tikrinti įmones, įstaigas, organizacijas ir objektus, piliečiams numatoma skirti nuo 500 Lt iki 1 tūkst. Lt baudą (buvo nuo 200 Lt iki 400 Lt), o pareigūnams – nuo 1 tūkst. Lt iki 2 tūkst. Lt (buvo nuo 300 Lt iki 600 Lt). Už pasipriešinimą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnui ar neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui bus skiriama nuo 500 Lt iki 1 000 Lt bauda.

Priimtos ATPK pataisos numato ir daugiau su sankcijomis už gyvūnų apsaugos reikalavimų pažeidimus susijusių pakeitimų.

Lietuvos respublikos aplinkos ministerija
Visuomenės informavimo skyrius

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.