Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Birželio 26-oji – TARPTAUTINĖ KOVOS SU NARKOMANIJA IR NARKOTIKŲ KONTRABANDA DIENA (0)

2014-06-26 20:34 | Airinas Jermolajevas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1987 m. Jungtinių tautų Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26 – ąją tarptautinės kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena. Tokiu būdu yra norima skatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo narkotikų.

Narkotikų žala itin didelė, kadangi prie narkotikų priprantama labai greitai. Jei kalbėti apie narkomanijos priežastis, tai neįmanoma išskirti kokios vienos priežasties, būtent kuri ir sukeltų narkomaniją. Jei taip būtų, tai mes galėtume kontroliuoti šią ligą. Tačiau taip nėra. Iš tikrųjų narkomaniją sukelia daugybė įvairių tarpusavyje susijusių priežasčių, kurios gali būti biologinės, psichologinės ir socialinės. Daugeliu atveju net galime daryti tam tikrus apibendrinimus, kurie ir padeda mums suprasti narkomaniją kaip sudėtingą ligą. Jaunus žmones labiausiai masina jaunatviškas smalsumas. Kita pagal dažnumą priežastis – noras užmiršti savo problemas. Beje, vis daugiau nepilnamečių skundžiasi, kad jų niekas nenori suprasti, neretai jaučiasi nereikalingi, nemoka spręsti savo problemų. Akivaizdu, kad jiems trūksta gyvenimo įgūdžių susidoroti su gyvenimo sunkumais.

Paminint šią dieną, Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK Prevencijos poskyrio viršininku Dariumi Jonaičiu organizavo susitikimą su jaunimu Vaikų dienos užimtumo centre. Kaip manome, perduota teisinga žinia apie narkotikus, narkomanus, kontrabandą, administracinę, baudžiamąją atsakomybę, apie policijos darbą, apie policininką kaip asmenybę teigiamai veikia nepilnametį, padeda ugdyti teigiamus įgūdžius, spręsti vaiko problemas, formuoti vertybines nuostatas, atsispirti neigiamai draugų įtakai.
Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis, ne tik pasakojo apie narkotikų žalą jaunam organizmui, bet ir supažindino su policininko amunicija. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę paliesti ar net užsidėti visas policininko specialiąsias priemones. Susipažino su policijos automobilio skiriamais ženklais, skleidžiamais jo garsais, švyturėliais. Turėjo galimybę įsijausti į policininko vaidmenį.

Vaikai suprato koks policininkas turi būti kaip pareigūnas, sužinojo savybes, kurias reikia ugdyti, norint tapti stipriu, budriu, pasitikinčiu savimi. 50 % Vaikų dienos užimtumo centre esančių vaikų ir svajoja tapti pareigūnais.
Renginio pabaigoje vaikai nupiešė piešinius „ Aš gyvenu sveikai“. Visi piešiniai atspindėjo sveiką gyvenseną. Vaikai suprato, kad norint būti stipriam, reikia gyventi sveikai ir rodyti gerą pavyzdį kitiems.
                                                                                   

Raseinių r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė  Asta Montvydienė

 

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.