Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

Baltijos kelio 30-mečio minėjimui žmonės sunešė daugiau kaip 2 tūkst. radijo imtuvų (0)

2019-08-14 12:28 | Gitana Martinavičienė
Justino Stacevičiaus/LRT nuotr.

Rugpjūčio 23-ąją sostinės Katedros aikštėje iškils milžiniška radijo imtuvų instaliacija, priminsianti apie radijo reikšmę suburiant milijonus žmonių į gyvąją grandinę, prieš 30 metų nusidriekusią Baltijos kelyje.

Visi radijo imtuvai – sunešti žmonių, atsiliepusių į LRT kvietimą prisidėti prie unikalios instaliacijos. Per mėnesį trukusią akciją į LRT atnešti 274 imtuvai, dar kone 2000 jų pavyko surinkti Lietuvos paštui įvairiuose regionuose. Imtuvus nešė ir pavieniai žmonės, ir organizacijos.

Buvo tokių, kurie nešė ir šeimynines relikvijas. Prieš 30 m. naudotą VEFą atnešęs Kastytis Pavalkis kartu paliko ir raštelį: „Mano radijo aparato likimas po Baltijos kelio taip pat gali būti įdomus ir iliustruojantis Lietuvos žmonių kūrybiškumą, pajutus laisvo žmogaus galimybes. Apie 2000 m. paskambino dizainerė Rūta ir paprašė paskolinti seną radijo aparatą. Nuvežiau savo VEFą ir ji pradėjo eksperimentus, norėdama vandens ir radijo bangų pagalba garsus padaryti matomus ir suteikti galimybę vėliau juos atgaminti. Taip 2012 m. gimė visiškai nauja technologija ir mūsiškis aparatas buvo panaudotas vienyti ir džiuginti žmones kalbančių paveikslų pagalba, perduodant sveikinimus ir linkėjimus brangiems žmonėms. Nepaisant visko, palieku mūsų šeimos tuo metu naudotą VEFą.“

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas sako, kad suneštų radijo aparatų skaičius viršijo bet kokius lūkesčius. „Skelbdami kvietimą nešti imtuvus tikėjomės, kad turėsime visoje Lietuvoje bent 650 – po vieną kiekvienam Baltijos kelio kilometrui. Tačiau triskart tai viršijantis skaičius rodo, koks svarbus yra Baltijos kelias mūsų žmonėms ir koks svarbus buvo radijo vaidmuo jame. Ačiū visiems prisidėjusiems, o norintiems dar prisidėti turime gerą žinią: radijo imtuvus rugpjūčio 19-22 d. nuo 14 iki 20.30 val. dar galima nešti į Katedros aikštę, kur tuo metu bus įsikūrusi ir tiesiogiai transliuos LRT komanda“, – sako G. Oganauskas.

Instaliacijos autoriai menininkai Viačeslavas Mickevičius ir Ieva Makauskaitė pasakoja turėję 100 devintojo dešimtmečio imtuvų kolekciją ir norėję ją pristatyti viešai. Artėjant Baltijos kelio metinėms, kilo mintis imtuvus įprasminti globaliau. „Baltijos kelias buvo komunikuojamas ir koordinuojamas būtent per radiją, tai ar gali būti geresnė proga priminti apie tai?“ – džiaugiasi V. Mickevičius.

Iškilmingame koncerte Katedros aikštėje rugpjūčio 23 d. visi surinkti radijo imtuvai 20 m ilgio ir 13 m aukščio instaliacijoje „Radijo banga“ bus nustatyti veikti viena banga ir transliuos legendinį kūrinį „Bunda jau Baltija“.

Lietuvai ir visai Europai svarbų įvykį įamžinanti instaliacija gyvuos ir po rugpjūčio 23-osios – kitąmet iš jos bus kuriama skulptūrinė kompozicija Europos parke.

Virginija Bunevičiūtė,
Atstovė ryšiams su visuomene

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.