Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

A. Guoga siūlo priemones, padėsiančias integruoti karo pabėgėlius (0)

2015-09-08 14:57 | Arvydas Nekrošius

antanas guoga

Rytoj, rugsėjo 9 d., Strasbūre vyksiančios Europos Parlamento (EP) plenarinės sesijos metu Europos Komisijos vadovas Jean – Claude Juncker pristatys EP nariams pirmąją savo metinę ataskaitą apie padėtį Europos Sąjungoje (ES). Daugiausiai dėmesio, manoma, sulauks šiuo metu visą Europą krečianti pabėgėlių krizė, kuri liečia ir Lietuvą. „Priimdami pabėgėlius, turime matyti ne grėsmę, o galimybę. Šalies demografinė situacija ritasi žemyn, darbo rinkoje padėtis, kai trūksta ir kvalifikuotų, ir nekvalifikuotų, bet norinčių dirbti darbuotojų. Be to, įvykdę tarptautinius įsipareigojimus ir priėmę karo pabėgėlius, gausime naudos kitose mums jautriose tarptautinės politikos srityse“, – sako EP narys, liberalas Antanas Guoga. Europarlamentaras kelia klausimą, kodėl Vyriausybė nesiima aktyvių veiksmų, užtikrinant sklandų karo pabėgėlių priėmimo procesą. „Vykdomoji valdžia sėdi krūmuose ir tikisi, kad taip pasislėps nuo problemos. Vien šiemet Europoje užregistruota virš 300 tūkstančių pabėgėlių. Negi tikrai galvojome, kad ši banga neatsiris iki Lietuvos?“ – klausia europarlamentaras.

Guoga siūlo, kuo greičiau imtis įgyvendinti realią pabėgėlių integravimo programą. „Negalime pabėgėlių uždaryti getuose bei tikėtis, kad jie perbėgs į kitas valstybes ir problemos neliks. Priemonių planas, kaip integruoti gerokai didesnį kiekį atvykėlių, nei mums įprasta, ir tikslus tokio plano vykdymo kalendorius yra būtini. Ir tik prašau, premjere, nebesudarinėkite dar vienos n metų veikiančios darbo grupės, nes sprendimų reikia dabar“, – sako A. Guoga.

Pabėgėlio ir specialiosios pagalbos statusus gavę žmonės Lietuvoje turi teisę įsidarbinti, gauti paramą būstui, socialinės integracijos programoms. „Tik ar esame pasiruošę šias sąlygas suteikti gerokai išaugusiam atvykstančių žmonių skaičiui? Ar galvojama apie administracinius išteklius, leidžiančius suvaldyti pabėgėlių srautą? Suprantu, kad ES vienam karo pabėgėliui per metus skiriami 6000 eurų nepadengs visų patirtų išlaidų, tačiau investuoti turime ir patys. Mokantys kalbą, turintys, kur apsistoti, gavę galimybę susirasti pajamų šaltinį ir suprasdami mūsų šalies santvarką pabėgėliai gali tapti motyvuotais, lojaliais ir prie šalies augimo prisidedančiais visuomenės nariais“, – įsitikinęs europarlamentaras. A. Guoga mano, karo pabėgėlių integravimo plano vienu pagrindinių atspirties taškų turi tapti mokestinės lengvatos Lietuvos įmonėms, įdarbinančioms pabėgėlius.

Jo teigimu, privalu atskirti ekonominius imigrantus nuo tų pabėgėlių, kurie iš savo šalių bėga nuo karo ir teroro represijų. „Pirmieji, būkime atviri, greičiausiai Lietuvoje nepasiliks. Jų tikslas – turtingesnės, geresnes socialines sąlygas galinčios pasiūlyti ES valstybės. Antrieji, tuo tarpu, jei jiems suteiksime galimybę čia įsikurti ir sėkmingai integruotis, gali ženkliai prisidėti prie šalies ūkio augimo“, – sako europarlamentaras.

EP narys A. Guoga taip pat akcentuoja Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų klausimą ES pabėgėlių krizės kontekste. „Negalime tikėtis tarptautinės bendruomenės palaikymo ir pagalbos mums svarbiais klausimais, pavyzdžiui, grėsmėms iš Rytų ar ūkininkų išmokoms, jei neprisidedame prie kitų ES valstybių opiausios problemos sprendimo. Šiandien Lietuva turi prisiimti atsakomybės dalį. Lygiai kaip ir kitos ES šalys turėtų prisiimti dalį atsakomybės, jei mūsų šalį ištiktų vienokia ar kitokia krizė. Tik tokiu būdu galime tapti gerbiama valstybe, į kurios balsą įsiklausoma“, – sako A. Guoga.

Specialistai teigia, kad pabėgėlių krizė kilo dėl tarptautinės bendruomenės, tame tarpe ir ES, neryžtingumo padedant sustabdyti karinius konfliktus Afrikoje ir Azijoje. Taip pat akcentuojama, kad ES bendro politikos pabėgėlių klausimu nebuvimas atvedė į konfliktinę situaciją tarp pačių ES valstybių. Tikimasi, kad trumpuoju periodu išsprendusi humanitarinius pabėgėlių krizės aspektus, ES imsis ilgalaikių priemonių, galinčių padėti tvariam trečiųjų šalių augimui.

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.