Norite pranešti naujieną?
gitana@krastietis.lt

Nemokama reklama


Facebook draugai

81-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinės (0)

2014-07-17 10:07 | Arvydas Nekrošius

atminimas

Liepos 13 d. Lenkijos miestuose Ščecine ir Pščelnike vyko renginiai, skirti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 81-osios metinėms pažymėti.

Pagerbiant „Lituanica“ pilotų atminimą Ščecino Šv. Jokūbo katedroje buvo aukojamos šv. Mišios, kurias laikė Ščecino–Kamiensko metropolijos arkivyskupas Andrzejus Dzięga (Andrzej Dzięga). Po mišių Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė padėkojo visiems, kurie puoselėja Lietuvos didvyrių atminimą ir garsina jų vardus pasaulyje.

atminimas

Ambasadorė L. Zakarevičienė, Lietuvos gynybos atašė Lenkijoje pulkininkas Raimondas Matulaitis ir Lietuvos garbės konsulas Ščecine Wieslawas Wierzchosas (Wieslaw Wierzchos) padėjo gėlių prie Šv. Jokūbo katedroje įrengtos S. Dariaus ir S. Girėno atminimo lentos.

„Lituanicos” tragedijos vietoje Pščelniko miške, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo, lietuvių ir lenkų kalbomis buvo aukojamos šv. Mišios už šviesų Lietuvos didvyrių atminimą.

atminimas

„1933-iųjų liepos 16-osios pavakary, visa Lietuva laukė atskrendant savo sūnų – lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno. Laukė, bet taip ir nesulaukė, nes pilotų, žygis ir gyvybės nutrūko čia, šiame miške, vos už 650 kilometrų nuo Kauno. Taip arti, ir kartu taip toli nuo išsvajoto tikslo“, – iškilmingo minėjimo metu sakė Lietuvos ambasadorė L. Zakarevičienė ir padėkojo visiems besirūpinantiems Lietuvos didvyrių atminimu.

Renginio metu meninę programą atliko Punsko licėjaus moksleiviai.

kam

Griežtai draudžiama kraštietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį be raštiško kraštietis.lt įkūrėjo sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti kraštietis.lt kaip pirminį informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią kraštietis.lt nuorodą.

Straipsnio žymos:

Komentarai (0)

Komentarų nėra


Rašyti komentarą

Už komentarų turinį tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę lankytojai, todėl kraštietis.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę. Mes pasiliekame teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus.

* - būtina užpildyti.


Visos teisės saugomos Visos teisės saugomos

Visos teisės saugomos. © 2014-2024 kraštietis.lt

Kopijuoti, dauginti, platinti ar kitaip atgaminti puslapio turinį galima tik gavus raštišką kraštietis.lt sutikimą.

krastietis.lt - Raseinių naujienos vertinamos 5.0 balais iš 5 , remiantis 32 skaitovų vertinimais.